$
תיירות

נגיף הקורונה

איסתא תוציא אנשי מכירות לחופשה ללא תשלום, בכירי החברה יקצצו בשכרם

חלק מעובדי החברה, כך עולה מדוא"ל ששלח המנכ"ל אסף גורן, עשויים לצאת לחופשה שתימשך כחודש - ולפחות עד שענף התיירות הבינלאומית יתחיל להתאושש; בנוסף הודיע גורן כי המנכ"ל והסמנכ"לים יישאו בקיצוץ שכר בשיעור של עד 25%

תומר הדר 13:1323.02.20

חברת איסתא הודיעה היום (א') לעובדיה כי בעקבות התפשטות נגיף הקורונה, המובילה לירידה בדרישות לטיסות ולנופשים, יידרשו חלקם לצאת לחופשה ללא תשלום במהלך חודש מרץ.

 

היערכות בבי"ח שיבא תה"ש היערכות בבי"ח שיבא תה"ש צילום: אבי מועלם

 

אנשי המכירות, כך עולה מדוא"ל ששלח המנכ"ל אסף גורן, עשויים לצאת לחופשה שתימשך כחודש - לפחות עד שענף התיירות הבינלאומית יוכל להתאושש. באיסתא מדגישים כי למרות המצב, החברה אינה מפטרת עובדים. בנוסף הודיע גורן כי בכירי החברה – המנכ"ל והסמנכ"לים - יישאו בקיצוץ שכר בשיעור של עד 25%, וכי שכר העובדים לא יפגע. גורן אמר כי "אנו נחושים להיות ערוכים לתת ללקוחות איסתא את השרות והמענה לביקושים שיבואו".

 

  צילום: יח"צ

 

בתוך כך כינסו היום עובדי רשות שדות התעופה ישיבת חירום בעקבות התפשטות הנגיף. בישיבה נמסר כי ההנהלה והוועד דואגים למיגון נאות לעובדים. בנוסף הודיע יו"ר ועד העובדים, פנחס עידן, כי לקראת הקיץ לא יגויסו עובדים חדשים, וכי קיימת אפשרות שעובדים יצאו לחופשות ללא תשלום או יעברו לעבודה במשרה חלקית.

 

במקביל הודיעה היום ארקיע כי נוסעים שיזמינו טיסות עד ה-31 במרץ לא יחויבו בדמי ביטול – או שינוי – לטיסות הממריאות עד ה-25 במאי (כולל חופשת פסח). השינוי יתאפשר עד ל-7 ימים לפני מועד ההמראה המתוכננת, ויהיה תקף לטיסות ליעדי ארקיע, לחבילות הכוללות טיסה ומלון ולטיולים מאורגנים.

 

נזכיר כי אתמול פורסם בכלכליסט שחברת ישראייר חייבה את כל 470 עובדיה לצאת לחופשה כפויה של שבעה ימים, אותה יצטרכו לקחת עד אפריל - זאת עקב ירידה חדה בהזמנות לפברואר-מרץ. בנוסף, החברה נערכת לפיטורי 5% מכוח האדם שהם כ-25 עובדים והקפיאה גיוס עובדים חדשים.

 

 

 

x