$
רכב

דיימלר מזהירה בדו"חות 2019: "השפעה חמורה של הקורונה"

החברה האם של מרצדס בנץ: "הסיכון לקבוצה אינו נוגע רק למכירות, אלא גם לייצור, ליכולת הרכש, לשוק החלפים ולשרשרת האספקה"; הרווח הנקי של החברה צנח ב-64% בשנה שחלפה

תומר הדר 09:4822.02.20

 דיימלר, החברה האם של מרצדס בנץ, מפרסמת אזהרה חמורה מפני השפעותיו של וירוס קורונה בדוחות 2019.

 

בדו"חות שפורסמו אתמול מציינת דיימלר כי "הסיכון לקבוצה אינו נוגע רק למכירות, אלא גם לייצור, ליכולת הרכש, לשוק החלפים ולשרשרת האספקה". בנוסף מציינת החברה כי נגיף הקורונה עשוי להשפיע באופן כללי על הצמיחה בסין, הנחשבת לשוק מרכזי עבור היצרנית הגרמנית: "סין אינה רק שוק הרכב הגדול בעולם, היא גם שוק משמעותי לטכנולוגיות חדשות ושוק בעל חשיבות עליונה מבחינה צרכנית. אנו מתכננים להמשיך ולגדול במדינה ביחד עם שותפינו המקומיים".

 

לפי הדוחות, ב-2019 רשמה דיימלר רווח נקי 2.7 מיליארד יורו, ירידה של 64% ביחס לשנת 2018, הנובעת, לפי החברה, מקשיים בהתאמה ל-WLTP - תקנות זיהום אוויר מחמירות שנכנסו לתוקף באירופה אשתקד.  ההכנסות הסתכמו ב-172.7 מיליארד יורו  - עלייה של 3%.

 

לפי דיימלר 2020 תאופיין בירידה קלה במכירות מכוניות מרצדס בנץ - וגם בירידה במכירות משאיות, בין היתר עקב מגמות כגון החמרת תקנות איכות סביבה. עוד מציינת החברה כי תגדיל בקרוב את היקף היצור של EQC החשמלית - ותסיים את 2020 עם 20 דגמים שיצוידו במערכת הנעת פלאג אין הייבריד (כלומר שמסוגלים לנסוע בכוח חשמל לכמה עשרות קילומטרים - אך מצוידים גם במנועי בנזין ודיזל).

 

 

מפעל של דיימלר בבייג'ינג מפעל של דיימלר בבייג'ינג צילום: בלומברג

 

x