$
תיירות

נגיף הקורונה

ישראל תמנע כניסת זרים ששהו בתאילנד, סינגפור, מקאו והונג קונג

בעקבות המלצת משרד הבריאות ועל רקע התפשטות נגיף הקורונה, הורה שר הפנים למנוע כניסה של מי ששהה במדינות המזרח בשבועיים האחרונים ואינו מחזיק באזרחות ישראלית. זאת בנוסף על מניעת הכניסה לבאים מסין. במקביל, "קתאי פסיפיק", שמפעילה 5 טיסות שבועיות מנתב"ג להונג קונג - צפויה לבטל זמנית את טיסותיה

אמיר אלון ואיתי בלומנטל, ynet 21:5317.02.20

בהלת הקורונה: שר הפנים אריה דרעי הורה הערב (ב') בעקבות המלצת משרד הבריאות והעומד בראשו, השר יעקב ליצמן, למנוע כניסה לישראל של מי ששהה בתאילנד, מקאו, סינגפור והונג קונג בשבועיים האחרונים - ואינו בעל אזרחות ישראלית. ההודעה מגיעה בנוסף על מניעת הכניסה לבאים מסין.

 

 

הצו, שעליו חתם מנכ"ל רשות האוכלוסין וההגירה, ייכנס לתוקף ביום חמישי. בכך, מדינות אלו יצטרפו לצו הקיים מהחודש שעבר, האוסר את כניסתם ארצה של תיירים מסין. בהתאם להמלצת משרד הבריאות, הצו לא יכלול תיירים ששהו באותן מדינות לצורך ביצוע טיסות המשך.

 

כתוצאה מההנחיות החדשות, חברת התעופה קתאי פסיפיק, המפעילה חמש טיסות שבועיות מנמל התעופה בן גוריון להונג קונג, צפויה להכריז על ביטול זמני של טיסותיה לישראל וממנה.

 

בחברה הסבירו כי התקנות החדשות לא יאפשרו את הפעלת הקו בין היתר בגלל שתמנע כניסת צוותי אוויר מהונג קונג לישראל. "אם הצוותים שלנו לא יורשו להיכנס - לא תהיה לנו ברירה", אמר גורם בחברת התעופה.

אנשים חובשים מסכות אנשים חובשים מסכות צילום: גטי אימג'ס

 

 

מוקדם יותר פורסם לראשונה ב-ynet כי בחברת הספנות הישראלית "מנו" החלו לבטל הפלגות שתוכננו לראשית עונת הקרוזים - בהן אף כאלו שתוכננו למועדים תיירותיים מבוקשים במיוחד, בחג הפסח ובחול המועד. ל-ynet נודע כי הביטולים הם בעקבות בהלת נגיף הקורונה ברחבי העולם. עוד נודע, כי ב"מנו ספנות" ביטלו מיוזמתם הפלגות - גם כאלה שלא אמורות להתקיים באזורי סיכון להדבקה בנגיף - כגון קפריסין ויוון.

 

היום התבשרו רוכשי הכרטיסים שתכננו לבלות את החג בשיט מפנק בים התיכון הודעות טלפוניות מטעם החברה, שבהן נאמר להם כי ההפלגה המתוכננת מבוטלת. כששאלו כמה מהלקוחות האם סיבת הביטול נעוצה בהתפשטות הקורונה - נאמר להם, לדבריהם, כי "אין ביקוש מספק" להפלגה ולכן הם נאלצים לבטלה. יצוין כי מדובר בכחודשיים לפני שההפלגות אמורות לצאת לדרכן. ב"מנו ספנות" אמרו כי "מאחר שעונת ההפלגות טרם החלה ולאור הרגישות הציבורית, הוחלט לדחות במספר שבועות את פתיחת העונה. החברה תאפשר ללקוחותיה להעביר את הזמנתם להפלגות במועד אחר או לקבל החזר מלא".

 

בידוד גם בלי תסמיני הקורונה: הורחבו ההנחיות לשבים מהמזרח

 

כמו כן, אתמול הודיע משרד הבריאות על הרחבת ההנחיות לנוסעים שחוזרים ממדינות במזרח הרחוק בעקבות התפרצות נגיף הקורונה. לאחר הערכת מצב שהתקיימה במשרד, הוחלט כי גם השבים מתאילנד, הונג קונג, סינגפור ומקאו ישהו בבידוד של 14 ימים החל ממועד חזרתם לארץ. בנוסף, הודיעה חברת אל על כי תצמצם את טיסותיה לתאילנד, אולם נכון לשעה זו לא ידוע מה היקף המהלך.

 

לפי ההנחיות החדשות, מי ששב מתאילנד, הונג קונג, סינגפור ומקאו החל מהיום, ישהה בבידוד בית עד להשלמת 14 יום ממועד החזרה - תקופת הדגירה של המחלה. על השוהה בבידוד לא לצאת למרחב הציבורי ולא לשהות במקומות ציבוריים, כולל מוסדות חינוך, מקומות עבודה, תחבורה ציבורית, מקומות בילוי וקניות, בתי חולים ומרפאות.

 

במקרה של אחד או יותר מהתסמינים הבאים: הופעת חום, שיעול או קוצר נשימה, יש לפנות לרופא המטפל בקופת החולים או בחדר המיון, וליידע מראש טלפונית את המרפאה או חדר המיון על הגעת חולה. גם במצב רפואי אחר הדורש טיפול, יש ליידע מראש טלפונית את הגורם המטפל על הגעת המטופל. בכל מקרה יש לכסות את הפה והאף במסיכה כירורגית או בבד זמין אחר, ולהימנע מנסיעה בתחבורה ציבורית.

 

 

 

מסכות נגד קורונה מסכות נגד קורונה צילום: גטי אימג'ס

 

x