$
בחירות 2020

צומת מתקפלת: הסירה את מועמדותה לכנסת ותתמוך בליכוד

בתמורה יוקמו ועדות לבחינת התעריף החדש של המוניות, להקטנת העונשים והקנסות על עבירות במגזר החקלאי ועוד. מספר 2 בצומת ויו"ר ארגון הנהגים: "פרישת המפלגה מהמירוץ אינו על דעתי"

צבי זרחיה 13:2316.02.20

מפלגת צומת (המתחדשת) הסירה את התמודדותה בבחירות לכנסת ה-23, ותתמוך בליכוד. כך סוכם היום בפגישה בין ראש הממשלה בנימין נתניהו יחד עם שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן לבין יו"ר מפלגת צומת, משה גרין.

 

בכך פועל נתניהו לנסות ולהרחיב את התמיכה בקלפי בניסיון להגיע ל-61 מנדטים בלא ישראל ביתנו.  בבחירות האחרונות בספטמבר 2019 זכתה צומת לתמיכה של כ-16,000 מצביעים.

 

במסגרת ההסכם התחייבו הצדדים על שיתוף פעולה ועל קידום "סדר יום לאומי משותף ועל קידום מדיניות חברתית כלכלית על ידי הממשלה בראשות נתניהו".

משה גרי, ראש מפלגת צומת משה גרי, ראש מפלגת צומת צילום: מאיר פרטוש

 

עוד כולל ההסכם: הקמת ועדה בינמשרדית  לבחינת פתרונות לסוגיות שהועלו על ידי נהגי המוניות וההיסעים. בסוף השבוע צייץ נתניהו "אם יהיה צורך בהארכה נוספת כדי שלא נפגע בנהגי המוניות - אנחנו נעשה זאת. זו התחייבות ברזל"; כמו כן תוקם ועדה בינמשרדית שתוך חודשיים מיום כינון הממשלה החדשה לטיפול בנושא קרקעות ותכנון במרחב הכפרי.  ועדה זו אמורה לגבש את המלצותיה באשר להקפאת חוק קמיניץ. כמו כן הוסכם שיוקם מכון חינוכי היסטורי להנצחת מורשתו של הרמטכ"ל המנוח ומייסד צומת, רפאל איתן.

 

שי דיין, יו"ר ארגון הנהגים ומספר 2 במפלגת צומת, אומר כי פרישת המפלגה מהמירוץ אינו על דעתו. דיין קרא לכל נהגי המוניות בארץ "לא להצביע לנתניהו כי הוא מקדם את הרפורמה בענף המוניות ופוגע בפרנסה שלנו - נהגי המוניות לא פראיירים - ולא תומכים במי שפוגע בהם. בימים הקרובים נמשיך את המגעים עם מפלגות נוספות על מנת להודיע במי אנו נתמוך בבבחירות הקרובות. מה שבטוח - לנתניהו נהגי המוניות לא יצביעו".

 

לחצים על בן גביר

 

במקביל, מופעלים בליכוד לחצים על איתמר בן גביר להסרת התמודדותה של עוצמה לישראל. בשבוע שעבר נחשף כי מקורבו של נתניהו, נתן אשל, הציע לבן גביר סיוע בהתמודדות בתמורה להסרת התמודדותה של עוצמה לישראל באם יערכו בחירות רביעיות. יממה לאחר מכן הודיע נתניהו שעוצמה לישראל לא תעבור את אחוז החסימה וקרא שלא להצביע עבורה.

 

איתמר בן גביר איתמר בן גביר צילום: יואב דודקביץ

 

יאיר נתניהו בנו של רה"מ צייץ ביום שישי שהוא מוכן לשלם מיליון שקל לבן גביר את מפלגתו תעבור את אחוז החסימה וכי אם לא תעבור מציע שבן גביר ישלם סכום דומה. בציוץ כתב יאיר נתניהו: "הי איתמר: אתה בטוח שתעבור את אחוז החסימה? עד כדי כך, שאתה מהמר על ההתיישבות ביו"ש? אז בוא תהמר על אמת. בוא נחתום על חוזה, עם תוקף משפטי, שאם אתם עוברים אתה תשלם לי מיליון שקלים זורם?"

 

בן גביר מיהר להשיב וצייץ: "הי יאיר היקר. אני מבין שאתם לחוצים מהעלייה של עוצמה יהודית, שתחייב אותכם להקים ממשלת ימין אמיתית. אבל חשבתי שגם אתם מבינים, שככל שתתקפו אותנו תגרמו בדיוק ההיפך. (תשאל את אבא). הציבור לא טיפש".

x