שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

בלעדי לכלכליסט

צו הקפאת הליכים לרשת הכלים הסיניטריים "עמודי שלמה"

הרשת צברה חובות של 27 מיליון שקל ופעולת מזה 22 שנה; בימ"ש מינה כנאמן את בא כוח אחד הנושים ששאר הנושים תמכו בו: "לא שוכנעתי שעלול להימצא במצב של ניגוד עינייניים"

בית המשפט המחוזי בתל אביב הוציא היום (ה') צו הקפאת הליכים לרשת הכלים הסיניטריים עמודי שלמה אחים ידגרוב סחר מגזר, הפועלת מזה 22 שנה. זאת לאחר שצברה חובות בסך כ-27 מיליון שקל.

 

הרשת שמוכרת כיורים, אמבטיות, ארונות אמבטיה ועוד, המיוצגת על ידי עוה"ד אביחי ורדי ורוי ענב מפעילה 5 סניפים ומעסיקה כ-45 עובדים המיוצגים על ידי עו"ד ליזה חדש. חנויות הרשת פרוסות בעיקר באזור המרכז: בבני ברק, ראשון לציון, רמלה ובצ'יק פוסט בחיפה. מחזור פעילות הרשת בשנת 2019 עמד על כ-29 מיליון שקל.

 

עו"ד אביחי ורדי עו"ד אביחי ורדי צילום: יח"צ

 

השופט חגי ברנר קבע היום בהחלטה ייחודית כי הוא ממנה את עו"ד ישראל בכר לנאמן זמני לרשת הגם שבכר מייצג בנק שהינו נושה של הרשת. השופט קבע כי "אין חולק על כך שעסקינן בחברה חדלת פירעון. חובותיה נאמדים בסכום של כ-27 מיליון שקל. מתוך הסכום האמור, סך של כ-16 מיליון שקל הוא חוב כלפי הבנקים. באופן חריג ביחס למקרים אחרים, במקרה דנן הבנקים הם נושים רגילים ולא נושים מובטחים".

 

עו"ד ישראל בכר, מונה כנאמן עו"ד ישראל בכר, מונה כנאמן

 

השופט אף קבע כי במקרה הנוכחי הנושים תומכים באופן מובהק במינויו של עו"ד ישראל בכר, הגם שעו"ד בכר מייצג את בנק מרכנתיל דיסקונט שהיקף נשייתו הוא 3.6 מיליון שקל. בהקשר זה קבע השופט כי "כלל הנושים לרבות הבנקים הם נושים רגילים, כך שאין הבדלי אינטרסים בינם לבין עצמם. השאלה אם ניתן למנות בא כוחו של נושה לתפקיד נאמן אם לאו היא שאלה עקרונית, שאין לה תשובה קונקרטית בחוק החדש. האיסור היחיד הוא למנות מי שעלול להימצא במצב של ניגוד ענייניים עם תפקידו כנאמן, וקיומו של מצב זה הוא תלוי נסיבות. במקרה דנן, ומבלי לקבוע מסמרות באשר למקרים אחרים שבהם תתעורר שאלה דומה, לא שוכנעתי שעו"ד בכר עלול להימצא במצב של ניגוד עינייניים חרף העובדה שהוא מייצג את אחד הנושים".

x