$
משפט

בלעדי לכלכליסט

בימ"ש קבע: בית אבות סיעודי בבני ברק ובו 150 קשישים ימשיך לפעול

השותפות "סיעוד הורים" שהפעילה את בית האבות נכנסה להקפאת הליכים. היום אישר ביהמ"ש את הפיתרון שנמצא כי עמותות שונות יכנסו בנעלי מי שניהל בית האבות ו-100 העובדים לא יאבדו את מקום עבודתם

בשורות טובות לכ-150 קשישים סיעודיים. עמותות "והדרת פני זקן" ו"ארזי שלמה המלך" שהן הבעלים והמחזיקות בנכס אותו הפעילה שותפות "סיעוד הורים" שנכנסה להקפאת הליכים, ייכנסו בנעליה ויפעילו בעצמן את בית האבות הסיעודי גריאטרי בבני ברק המאכלס כ-150 חולים סיעודיים. שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב חגי ברנר אישר הבקשה.

 

העמותות ישלמו לנאמן מיליון שקל ויוותרו על חוב כלפיהן בסך כ-4.2 מיליון שקל. העמותות אף התחייבו להמשיך להעסיק את מרבית העובדים – למעלה מ-100 עובדים.

 

מהבקשה שהגיש הנאמן, עו"ד אלעד עפארי ממשרד כהן וילצ'יק ושות', עולה כי מ-1 במרץ כלל החולים המאושפזים בבית האבות, יקלטו ע"י בעלות הנכס. הנאמן ציין בפני בית משפט כי הסכם זה, "נושא בקרבו שלושה יתרונות משמעותיים: החולים המאושפזים יוותרו במקומם בתמיכת צוות העובדים המוכר להם, המשך העסקתם של כ-100 עובדי השותפות על כל המשתמע מכך וכן המשך התקשרות עם ספקי בית האבות וקבלת תמורה ראויה לטובת כלל נושי השותפות".

 

 

הנאמן עו"ד אלעד עפארי הנאמן עו"ד אלעד עפארי

 

השותפות "סיעוד הורים שותפות מוגבלת" המפעילה ומנהלת בית אבות סיעודי גריאטרי בבני ברק המחזיק ברישיון מאת משרד הבריאות הגישה לאחרונה בקשת הקפאת הליכים. בית המשפט המחוזי בתל אביב הוציא צו הקפאת הליכים לשותפות ומינה כאמור כנאמן את עו"ד אלעד עפארי.

 

במסגרת בקשת הקפאת ההליכים שהגישה "סיעוד הורים שותפות מוגבלת" באמצעות עו"ד בעז עוזרי ביקשה להורות על הפעלת הפעילות העסקית באמצעות בעל תפקיד לתקופה של 45 יום לצורך שיקומה על ידי מפעיל אחר.

 

אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: צביקה טישלר

 

במסגרת הבקשה נטען כי השותפות עוסקת בניהול בית חולים סיעודי גריאטרי:

 

"לאור מהות פעילותו של בית החולים יהיה מיותר להכביר מילים, על אודות חשיבות ניהולו התקין והרציף. המבקשת נקלעה בחודשים האחרונים למצוקת תזרים קשה, אשר מתבטאת בין היתר באי תשלום לספקים זה כ-4 חודשים, פיגורים בתשלומים לחברות כוח אדם ותשלומים למוסדות... קיימת דחיפות ונחיצות מיוחדת להפעלתו של בית החולים, וזאת כדי למנוע פגיעה מכול סוג בחולים הסובלים מבעיות רפואיות פיזיות ומנטליות".

 

את העמותות "והדרת פני זקן" ו"ארזי שלמה המלך", שימשיכו להפעיל את בית האבות, מייצג עו"ד אבי וינרוט. את העובדים מייצגת עו"ד רחל בן רחמים סובול.

x