$
רכב

נגיף הקורונה

יצרניות הרכב בסין עברו בינתיים לייצר מסיכות

בזמן שהיצרניות מהמערב עוצרות את פסי הייצור בעקבות התפרצות נגיף הקורונה, מספר יצרניות סיניות הודיעו כי יסבו חלק מהמפעלים לטובת ייצור מסיכות - מצרך נדרש וחסר בימים אלו בסין. במקביל הודיעה ניסאן על עצירה זמנית של העבודות במפעל החברה ביפן

תומר הדר 14:0810.02.20

בזמן שיצרניות הרכב במערב עוצרות את פסי הייצור בעקבות התפרצות נגיף הקורונה, בסין מנסים לייצר לימונדה מלימונים: מספר יצרניות רכב סיניות - החל ב-GAC וכלה ב-BYD - הודיעו כי במסגרת המאמץ הממשלתי למלחמה בנגיף הקורונה, יסבו חלק מהמפעלים לטובת ייצור מסיכות - מצרך שנמצא כרגע בחסר משמעותי בסין. לפי SAIC, החברה צפויה לייצר בקרוב 1.7 מיליון מסיכות שיופצו בסין כבר השבוע.

 

מסיכות להתגוננות מנגיף הקורונה. במחסור מסיכות להתגוננות מנגיף הקורונה. במחסור צילום: רויטרס

 

במקביל הודיעה יצרנית הרכב ניסאן כי היא עוצרת באופן זמני את העבודות במפעל החברה בקיושו - כך מפרסמים אמצעי תקשורת ביפן. מפעל ניסאן בקיושו מייצר מספר דגמי ליבה עבור שווקים גלובליים, כגון ניסאן רוג, המשווק בעיקר בארה"ב.

 

בדומה ליונדאי, שהודיעה בשבוע שעבר על עצירת פעילות הייצור בקוריאה, גם ניסאן מתמודדת עם מחסור בחלפים המיוצרים בסין. בשנת 2018 ייצר מפעל ניסאן בקיושו כ-434 אלף רכבים, כחצי מהם עבור השוק היפני. במקביל הודיעה רנו ניסאן כי תשעה החל ממחר את יצור המכוניות במפעליה בקוריאה.

x