$
דעות

מח"ש - הקורבן הבא של אוחנה

פעמיים בשבוע שעבר דרסו הפוליטיקאים את התנגדותו של מנדלבליט - לחסינות חיים כץ, ולמינוי דן אלדד למ"מ פרקליט המדינה. היועץ החבוט, שהחליט לבלוע את מינוי אלדד, לא יבלע שוב מה שבעיניו הן גלולות רעל

משה גורלי 08:2609.02.20

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט מתנגד להקמתה של ועדת בדיקה ממשלתית (עם סמכויות של ועדת חקירה) לבחינת התנהלותה של מח"ש (המחלקה לחקירות שוטרים), ששר המשפטים אמיר אוחנה מתכוון להציע היום בממשלה.

 

אוחנה הגה את הרעיון לאחר הירי הקטלני בסלומון טקה והפגנות יוצאי אתיופיה נגד האלימות המשטרתית שלטעמם אינה מטופלת כראוי בידי מח"ש. בינתיים הוקם צוות במשרד המשפטים לבחינת הנושא בראשות עו"ד רז נזרי, אבל אוחנה לא מאמין בצוותים של מנדלבליט שמצדו לא מאמין בתום הלב של אוחנה, ומצביע על המניע הפוליטי השקוף שלו - לאחר שראש הממשלה בנימין נתניהו "רכש" מכחול־לבן את ח"כ גדי יברקן, ולאחר שיברקן בירך את אוחנה על יוזמתו להקמת הוועדה, מתכוון השר להביא אותה לממשלה. לאחר תוכנית המאה, נעמה יששכר ונשיא סודן הגיע תורה של מח"ש.

 

 מימין: אמיר אוחנה ואביחי מנדלבליט מימין: אמיר אוחנה ואביחי מנדלבליט צילומים: יואב דודקביץ, דנה קופל

 

לוועדה מציע אוחנה שניים ממבקריה הבוטים ביותר של מערכת המשפט. בראש הוועדה יעמוד השופט בדימוס הרן פיינשטיין. "היום איבדתי את שארית האמון שהיה לי בנציגי התביעה האמונים על אכיפת החוק", כתב פיינשטיין בפייסבוק בנובמבר 2019. ולצדו פרופ' אברהם דיסקין מפורום קהלת שהגדיר את בג"ץ כ"הפיכה שלטונית ללא בסיס חוקי”. עם שני אלה, מח"ש - ובמיוחד משרד המשפטים - צפויים לשחיטה בסכין חלודה.

 

פעמיים בשבוע שעבר דרסו הפוליטיקאים את התנגדותו של מנדלבליט — לחסינות חיים כץ, ולמינוי דן אלדד לממלא מקום פרקליט המדינה. היועץ החבוט, שהחליט לבלוע את מינוי אלדד, לא יבלע פעמיים בשבוע מה שבעיניו הן גלולות רעל. הפעם - אם הממשלה תאשר את הקמת הוועדה - ייצא למאבק נחוש יותר, שהושק בסוף השבוע במכתב ה"מניעה המשפטית".

 

מח"ש בהחלט זקוקה לניעור וטלטלה, ומשרד המשפטים בהחלט אינו הכתובת המתאימה למשימה זו. אבל בטח לא אוחנה, פיינשטיין ודיסקין.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x