$
משפט

הפרקליטות סגרה מחוסר ראיות את תיק מידע הפנים נגד בכירים באירונאוטיקס

החשדות בתיק, שהתנהל תחת צו איסור פרסום, היו קשורים למסחר במניות החברה בסמוך להחלטת משרד הביטחון להתלות רישיון שיווק למל"ט. בפרקליטות סברו שהעסקאות שבוצעו, חלקן מימוש אופציות, היו בשעה שבחברה לא הבינו עדיין את מהות והשלכות האירוע

תומר גנון 17:3506.02.20

הפרקליטות החליטה לסגור מחוסר ראיות את תיק החקירה נגד בכירים בחברת המל"טים אירונאוטיקס, שנחקרו בחשד שסחרו במניות החברה על בסיס מידע פנים. על שמותיהם של החשודים וחלק מהחשדות הוטל עם תחילת הפרשה צו איסור פרסום, שעדיין עומד בתוקף.

 

 

על פי המידע שהותר לפרסום, נושאי משרה בחברה, וכן מעורבים נוספים, נחקרו בחשד שעשו שימוש במידע הפנים, הנוגע להחלטת האגף לפיקוח על היצוא הביטחוני (אפ"י) במשרד הביטחון מחודש אוגוסט 2017, וסחרו במניות החברה.

כטב"מ של אירונאוטיקס orbiter 1k כטב"מ של אירונאוטיקס orbiter 1k צילום: אתר החברה

 

 

על פי דיווחי החברה, שנמחקה בשנה שעברה מהמסחר בבורסה, באפ"י החליטו להתלות את רישיון השיווק של מל"ט החברה מסוג Orbiter 1K ללקוח מהותי של החברה במדינה זרה.

 

הסיבה לסגירת התיק, כך נודע, הייתה בין היתר שלעסקאות ני"ע שביצעו הבכירים נבעו ממימוש אופציות שחולקו בטרם התגבשות המידע, ודובר שימכרו. בנוסף, לא היו לשיטת הפרקליטות די ראיות לכך שבעת ביצוע העסקאות הבכירים הבינו שהאירוע בחברה ישפיע על ני"ע שבידיהם. בחברה, כך סברו בפרקליטות, הבינו רק בשלב מאוחר יותר, לאחר ביצוע העסקאות, את נסיבות התליית הרישיון.

x