$
משפט

הפרקליטות מבקשת צו הקפאה קבוע לנכסי בני הזוג אלוביץ' עד סיום המשפט

רשימת הנכסים המוקפאים כוללת מזומן וני"ע בשווי של 15 מיליון שקל, וכן זכויות ב-7 נכסים בת"א בשווי עשרות מיליוני שקלים; על פי הבקשה לביהמ"ש: הפרקליטות צפויה לבקש לחלט נכסים נוספים של בני הזוג אם יורשעו במתן שוחד לנתניהו

תומר גנון וליטל דוברוביצקי 15:4306.02.20

תיק 4000: הפרקליטות הגישה היום (ה') לבית המשפט המחוזי בירושלים, את פירוט נכסיהם של בני הזוג שאול ואיריס אלוביץ' שבכוונתה לקבל צו הקפאה קבוע לגביהם עד אשר יסתיים המשפט. זאת לדבריה על מנת שתוכל לחלט את הנכסים, במידה והם יורשעו בעבירות מתן השוחד לראש הממשלה בנימין נתניהו, שמיוחסות להם. שווי הנכסים - כ-15 מיליון שקל במזומן ובני"ע ונדל"ן - מוערך בעשרות מיליוני שקלים.

 

 

 

על פי הבקשה, שהגישה המשנה לפרקליט המדינה, עו"ד ליאת בן ארי, רשימת הנכסים שהמדינה תמשיך להחזיק בהם כוללת: תיק ני"ע ומט"ח בשווי 3.8 מיליון שקלים בדיסקונט; ני"ע בשווי כולל של 1.074 מיליון שקל בתיק ני"ע המשותף לשאול אלוביץ' ואחיו יוסי בבית ההשקעות אי.בי.אי; כספים בהיקף של 10 מיליון שקל שצבורים בחסכונות פנסיונים בבתי ההשקעות מיטב-דש, הראל ומגדל; וכן את זכויותיהם של בני הזוג בשבעה נכסים שונים בת"א: 3 ברחוב יהונתן (הוויולה של בני הזוג בשכונת צהלה) ועוד 4 נכסים ברחובות יואב, שלמה המלך, עובדיה וביצרון.

 

 שאול ואיריס אלוביץ' שאול ואיריס אלוביץ' צילום: אוראל כהן

 

על פי הבקשה לבית המשפט, ככל שיורשעו בני הזוג אלוביץ' במתן שוחד (סיקור מוטה ומלטף באתר "וואלה") ל נתניהו בתמורה לקידום האינטרסים העסקיים של בזק במשרד התקשורת – המדינה תבקש לחלט נכסים נוספים בשווי התועלת שהפיקו. זאת ככל שהנכסים הושגו כתוצאה מרווחים אסורים וטובות ההנאה בשווי העבירות. הבקשה היא גם לפי חוק איסור הלבנת הון – עבירה שמיוחסת לשאול אלוביץ' לבדו.

 

הכוונה בסעיף זה, למשל, היא התמורה המידית במזומן שקיבל אלוביץ' מבזק כתוצאה מחתימת נתניהו על עסקת המיזוג עם yes ב-2015. כפי שפורסם בכלכליסט, על פי הראיות בתיק 4000 נתניהו סייע למשל לאלוביץ' לסגור 92% מהחובות של יורקום לבנקים במהלך 2015. זאת משום שאת מלוא רכיב המזומן בעסקה (650 מיליון שקל), התחייב אלוביץ' להעביר לבנקים דיסקונט, הבינלאומי והפועלים שלהם הייתה חייבת יורוקום באותו מועד 705 מיליון שקל.

 

x