שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
רכב

זה היה צפוי: יצרנית סינית ראשונה מודיעה על פיתוח "רכב בריא"

ג'ילי לא פירטה האם מדובר ברכב חדש או בשדרוג של דגם קיים; במכונית ייעשה שימוש בטכנולוגיות לזיהוי חומרים רעילים ויבוצע שדרוג במערכת סינון האוויר

תומר הדר 21:2104.02.20

ניצול ציני של ההיסטריה בעקבות התפרצות נגיף הקורונה או פריצת דרך בשוק הרכב? ג'ילי הסינית מודיעה על פיתוח "מכונית בריאה".

 

 

 

הודעתה של היצרנית נמסרה לציבור בסין מבלי לפרט האם מדובר ברכב חדש או בשדרוג של מערכות בדגמים קיימים. לפי ג'ילי, אין מדובר במכונית שמיועדת ספציפית ללקוחות חולים, אלא במכונית שתתאים לכל אזרח סיני שיהיה מעוניין לשמור על בריאותו.

 

הרכב החדש של ג'ילי הרכב החדש של ג'ילי צילום: יצרן

 

 

ג'ילי מסרה עוד כי במכונית ייעשה שימוש בטכנולוגיות קיימות, כגון יכולת לזהות חומרים רעילים מחוץ לרכב. מעבר לכך, המכונית תזכה לשדרוגים של מערכת סינון האוויר שיתבטאו בתוספת של מסננים אנטי בקטריאליים.

 

בדומה ליצרניות רכב סיניות רבות, גם ג'ילי נפגעה מהתפרצות הנגיף לנוכח העובדה שחלק ממפעליה נמצאים באזור גואנדונג והנאן. ג'ילי היא אחת מיצרניות הרכב הסיניות הגדולות בעולם, המחזיקה בבעלותה בין היתר בוולוו השוודית.

 

ג'ילי עצמה מקיימת קשרים הדוקים עם ישראל בעיקר בתחומי האוטוטק. משלחות מטעם החברה ביקרו בישראל מספר פעמים - כאשר הביקור האחרון התקיים רק לפני חצי שנה. בין התחומים בהם מביעה ג'ילי עיניין נמצאות גם טכנולוגיות ישראליות הנוגעות לחישה של מאפייניהם הפיזיים של היושבים ברכב, למשל חום גוף. כך שלא מן הנמנע שאם אכן תבחר לייצר דגמים בעלי מאפיינים "בריאים", היא תעשה זאת תוך הסתמכות מסוימת על טכנולוגיות ישראליות.

x