$
משפט

בניגוד לעמדת מנדלבליט: שר המשפטים החליט - עו"ד דן אלדד ימונה למ"מ פרקליט המדינה

למרות שהשר התייעץ עם מנדלבליט, המינוי אינו מקובל על היועץ המשפטי לממשלה, שעדכן את השר שהתנגדותו עלולה לעלות עד כדי מניעה משפטית למינוי. היועמ"ש העביר לשר שבעה שמות שאוחנה דחה, ואילו אלדד לדעת מנדלבליט אינו מתאים לתפקיד

משה גורלי 19:5002.02.20
שר המשפטים אמיר אוחנה החליט למנות את עו"ד דן אלדד, מנהל המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה, למ"מ פרקליט המדינה. נדמה שהסאגה הארוכה של המינוי, שהייתה רצופה בהתקוטטויות בין השר ליועץ המשפטי לממשלה תגיע לסיומה. המינוי הזמני הוא לשלושה חודשים עם אפשרות להארכה נוספת.

 

אלדד נמנה על השמות הראשונים שהעלה אוחנה, שהעדיף על פניו את עו"ד אורלי בן ארי שמועמדותה נבלמה בידי בג"ץ. מנגד, אלדד מעולם לא היה מהמועמדים שהזכיר מנדלבליט שתמך תחילה רק בעו"ד מומי למברגר ובהמשך הרחיב את הרשימה, אך לא כלל בה את אלדד. ועם זאת אוחנה הודיע הערב שהמינוי הוא לאחר התייעצות עם היועץ ועם נציב שירות המדינה דניאל הרשקוביץ.

 

 

 

למרות שהשר התייעץ עם מנדלבליט, המינוי אינו מקובל על היועץ המשפטי לממשלה, שעדכן את השר שהתנגדותו עלולה לעלות עד כדי מניעה משפטית למינוי. היועמ"ש העביר לשר שבעה שמות שאוחנה דחה, ואילו אלדד לדעת מנדלבליט אינו מתאים לתפקיד.

 

מימין אמיר אוחנה ואביחי מנדלבליט מימין אמיר אוחנה ואביחי מנדלבליט צילומים: יואב דודקביץ, דנה קופל

 

 

עו"ד אלדד מכהן כ-27 שנים בפרקליטות בשורה של תפקידים שונים החל מטרום ההתמחות ועד לתפקיד הרם בו הוא מכהן כעת.משנת 2013 הוא חבר בכיר בהנהלת הפרקליטות מתוקף תפקדו כמנהל המחלקה הכלכלית. הוא צבר ניסיון רב ועשיר בעיקר בתחום הפלילי, אך גם בתחומים הביטחוניים, האזרחיים, המנהליים והכלכליים.

 

עו"ד דן אלדד עו"ד דן אלדד צילום: YouTube

 

השר אוחנה: "מברך את עו"ד דן אלדד ומאחל לו בהצלחה, הניסיון והידע הרבים לצד התכונות המאפיינות אותו, הביאו אותי למסקנה שהוא האדם הנכון להוביל את הפרקליטות בעת הזו".

x