$
משפט

בעלי חברת פורום פילם בדרך לכתב אישום; סירב לספק סרטים למתחרים

רשות התחרות החליטה להגיש כתב אישום, בכפוף לשימוע, נגד מוקי גרידינגר, ומנהלות בחברת הפצת הסרטים, איילת ניר-שטייר ואילנה נוזיק-עזר, בשל סירוב לספק סרטים לקולנוע לב תל אביב, זאת לאחר שהחברה הפרה את תנאי המיזוג שהוטלו עליה ב-2010

תומר גנון 18:1902.02.20

רשות התחרות החליטה להגיש כתב אישום, בכפוף לשימוע, נגד בעל השליטה בחברת הפצת הסרטים פורום פילם, מוקי גרידינגר, ומנהלות בחברה, איילת ניר-שטייר ואילנה נוזיק-עזר, בגין סירוב לספק סרטים לבית קולנוע לב תל אביב. על פי מכתבי השימוע פורום פילם הפרה את תנאי המיזוג שהטילה עליה הרשות בשנת 2010 וסירבה לספק ללב את הסרטים.

 

 

 

פורום פילם מחזיקה בזכויות ההפצה הבלעדיות של ארבעה מתוך ששת האולפנים הגדולים בארצות הברית (סוני, פוקס המאה ה-21, וולט דיסני ופרמאונט). הבעלים של פורום פילם הם גם הבעלים של רשת רב חן ורשת יס פלאנט. בנוסף, מחזיקה חברת האם של פורום פילם (Cineworld) באלפי בתי קולנוע ברחבי העולם ונחשבת לאחת מחברות בתי הקולנוע הגדולות בעולם.

 

מוקי גרידינגר בעל השליטה בפורום פילם מוקי גרידינגר בעל השליטה בפורום פילם צילום: אביגיל עוזי

 

בשנת 2010 אישרה רשות התחרות את המיזוג בין פורום פילם לחברת א.ד מטלון במסגרתו ריכזה בידיה פורום פילם את זכויות ההפצה הבלעדיות של שלושה מהאולפנים הגדולים. על מנת למנוע חשש שפורום פילם תשתמש בזכויות ההפצה הבלעדיות שלה מטעם האולפנים להקשות על מתחריה בתחום בתי הקולנוע, הטילה הרשות תנאי של חובת אספקה של סרטים גם לבתי הקולנוע המתחרים.

 

על פי כתב החשדות, פורום פילם הפרה תנאי זה. היא סירבה לספק לבית הקולנוע לב תל אביב, שממוקם בדיזינגוף סנטר (במרחק הליכה מכיכר דיזינגוף שם ממוקם קולנוע רב חן), סרטי ילדים ושוברי קופות שהוקרנו ברב חן תל אביב. בין הסרטים שפורום סירבה להפיץ, על פי כתב החשדות, נמצאים סרטי ילדים כגון הדרקון הטוב, זוטרופוליס, ראלף שובר את האינטרנט ונורם בעיר הגדולה.

 

על פי כתב החשדות, במרבית המקרים הסירוב לספק היה ללא כל הסבר. במקרה אחד הסבירה פורום פילם ללב תל אביב כי "הסרטים משובצים ברב חן דיזינגוף, אנחנו לא רואים מקום להעתק נוסף בת"א".

 

בתום הליך השימוע, יוחלט סופית האם להגיש נגד החשודים כתבי אישום.

 

עוה"ד נתי שמחוני וטליה סולומון המייצגים את החברה ונושאי המשרה מסרו: ״לא דבק כל רבב בהתנהלותם של מרשינו ומשכך נכון היה שלא לזמנם לשימוע, כלל ועיקר. יחד עם זאת, אנו סמוכים ובטוחים כי אחר שנשטח עמדתנו תתקבל החלטה מושכלת בדבר סגירתו של התיק. זאת , גם בשל היות העניין שולי וקל ערך״.

x