שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

פוטין אישר את החנינה של נעמה יששכר; אמה: "רק רוצה לחבק אותה"

נשיא רוסיה אישר את בקשת החנינה של הישראלית שנכלאה ברוסיה בגין הברחת קנאביס. יפה יששכר: "חיכיתי לרגע הזה כמעט שנה, עברתי מסע שאני לא מאחלת לאף אחד לעבור". מוקדם יותר אמר גורם בפמליית רה"מ: "השחרור נעשה כמחווה של פוטין, לא הייתה עסקה"

רועי רובינשטיין ואתי אברמוב ynet, מוסקבה 19:2929.01.20

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין אישר את בקשת החנינה של נעמה יששכר. כך דווח הערב (ד') בכלי התקשורת הרוסיים.

 

 

 

זמן קצר לאחר מכן אמרה אמה יפה יששכר, השוהה במוסקבה: "זה רגע שחיכיתי לו כמעט שנה, עברתי מסע ארוך שאני לא מאחלת לאף אחד לעבור. כרגע כל מה שאני רוצה זה לחבק את נעמה". לפי הסיכום, השגרירות הישראלית במוסקבה תביא מחר את נעמה יששכר לנמל התעופה שממנו ימריא ראש הממשלה בנימין נתניהו - שייפגש באותה שעה עם פוטין בקרמלין. לאחר מכן ימריאו יפה ונעמה במטוס ראש הממשלה לארץ.

 

יפה יששכר המשיכה ואמרה: "אני מודה מקרב לב לראש הממשלה בנימין נתניהו על הנחישות מדינית והמאמצים הכבירים מול הממשל הרוסי. אני מבקשת להודות לנשיא רוסיה ולדימיר פוטין על שגילה חמלה ונענה לבקשת בתי נעמה לחזור לארץ".

 

 

נעמה יששכר בבית המשפט במוסקבה נעמה יששכר בבית המשפט במוסקבה צילום: איי אף פי

 

ואדים קלוגבנט, פרקליטה של נעמה, אמר: "ברוך השם. אני מקווה לראות אותה בארץ שלה בקרוב. מצער אותי שהדיפלומטיה ולא הצדק הם אלו שהביאו לתוצאה הזו. אני רוצה להודות לכל האנשים בישראל, לכתבים שלא הרפו, לכולם. עו"ד אלכסיי קובלנקו אמר: "הפרשה הסתיימה, אבל אנחנו ממשיכים במאבק כי החנינה היא רק למען השחרור ממאסר. ההרשעה נותרה בעינה. נמשיך במאבק לטיהור שמה של נעמה".

 

מוקדם יותר אמר גורם בפמליית ראש הממשלה כי "לא הייתה עסקה עם רוסיה". לדבריו, "השחרור נעשה כמחווה של הנשיא פוטין לראש הממשלה בנימין נתניהו".

 

הגורם הוסיף כי "המדינה פעלה בעניינה של נעמה לא רק בגלל הערבות ההדדית - שנכונה גם למקרים נוספים - אלא מתוך רצון לפתור פרשה שיכולה הייתה לפגוע ביחסים הרגישים בין ישראל לרוסיה, וכן לאור ההערכה שעמדת המדינה בעניין אחר פעלה לרעת נעמה".

 

לדבריו, "המחוות שישראל נקטה כלפי רוסיה נועדו להדק את הקשרים גם לנוכח נושאים נוספים בין שתי המדינות. הטיפול בכך בוצע על-ידי צוות בין-משרדי שכלל את ראש המל"ל, השר זאב אלקין, משרדי החוץ והמשפטים והמשנה ליועץ המשפטי לממשלה. הסוגיות הובאו להכרעת השרים הרלוונטים וראש הממשלה".

 

קודם לכן, שעות לפני שפוטין חתם על בקשת החנינה של נעמה, אמרה יפה יששכר כי היא ממתינה בקוצר רוח למהלך. ברקע הפרסום הראשון ב-ynet שלפיו ראש הממשלה בנימין נתניהו יגיע מחר לרוסיה וישוב משם לארץ עם בתה לאחר פגישה עם הנשיא ולדימיר פוטין, אמרה האם: "אני מחכה, אני

מתוחה מאוד, אני אופטימית".

 

שר החוץ ישראל כץ בירך על החלטת פוטין לחון את נעמה יששכר. "אני, כמו כל תושבי ישראל, שמח בשמחתה של האם יפה ומשפחת יששכר על שובה של נעמה הביתה. אני מברך את ראש הממשלה בנימין נתניהו על פעילותו הנמרצת למען השבת נעמה תוך ניצול קשריו ההדוקים עם נשיא רוסיה פוטין והיחסים הטובים בין המדינות.

 

"בפגישותיי עם שר החוץ הרוסי לברוב העליתי את נושא שחרורה של נעמה ושיפור תנאיה עד לשחרור. אני רוצה להודות לעובדי משרד החוץ על קיום הקשר ההדוק עם נעמה ומשפחתה לאורך כל התקופה ועזרתם למאמץ לשחרורה".
x