$
משפט

אושרה מכירת חברת האבטחה אבידר לחברה הציבורית ג'י וואן עבור 3 מיליון שקל

בית המשפט המחוזי בחיפה אישר אחה"צ את המכירה שכוללת גם תמורה של 1.8% מהמחזור למשך שנתיים, זאת בכפוף לקבלת אישור הממונה על התחרות; התמורה מכספי העסקה זעומה יחסית להיקף החובות שמסתכמים ב-74 מיליון שקל, אך זו היתה ההצעה הטובה ביותר שהנאמנים יכלו להשיג

ענת רואה 21:2628.01.20

בית המשפט המחוזי בחיפה אישר היום אחר הצהריים את מכירת פעילות חברת האבטחה ביטחון שירותים אבידר בע"מ לחברה הציבורית ג'י וואן תמורת 3 מיליון שקל ועוד 1.8% מהמחזור למשך שנתיים.

 

 

 

התמורה מכספי העסקה זעומה יחסית להיקף החובות שמסתכמים ב-74 מיליון שקל, אך זו היתה ההצעה הטובה ביותר שהנאמנים עו"ד שלמה נס ורו"ח שלומי פיליבה הצליחו להשיג.

 

מאבטח מאבטח צילום: דנה קופל

 

במסגרת החלטה שמסרה השופטת בטינה טאובר היא כתבה כי לאחר ששקלה את מכלול השיקולים היא סבורה שעמדת הנאמנים להעדיף את הצעתה של ג'י וואן על פני הצעה נוספת של חברת ר.ג.א היא ראויה בנסיבות העניין.

 

אבידר נקלעה לפני כשלושה שבועות להקפאת הליכים, היא מעסיקה 1,600 עובדים והנכס העיקרי שלה הוא כנראה חוזים עם גופים מובילים במגזר המוסדי, הציבורי והפרטי. לפי טענת החברה לקוחותיה חייבים לה 38 מיליון שקל, כך שביחד עם ה-3 מיליון שקל שתשלם הרוכש, אמורים הנאמנים להצליח לכאורה להחזיר לנושים כמחצית מהחובות כלפיהם.

 

חברת אבידר אבטחה רחוב נחל איילון 37 חברת אבידר אבטחה רחוב נחל איילון 37 צילום: עמית שעל

 

"בהקשר זה יש להביא בחשבון את ניסיונה המקצועי ואת העובדה שלחברת ג'י וואן רישיונות והיתרים לטפל במגוון תחומי פעילותה של החברה", כתבה השופטת בהחלטתה לאשר את המכירה. לדבריה, "עוד ובנוסף מחזור ההכנסות הקיים וכמות העובדים המצויים כיום אצל חברת ג'יי וואן מצביעים על יתרון ברור מצדה ביחס ליכולת קליטת העובדים, רובם ככולם בתנאי שכרם, סוגיה שללא ספק הינה בעלת משמעות. זאת ועוד לחברה גם יתרון ברור מבחינת היכולת לעמוד בתנאי סף של מכרזים ורישויים מתאימים". 

 

השופטת כתבה עוד כי אומנם התמורה הישירה של חברת ג'י וואן נמוכה מזו שהוצעה ע"י חברת ר.ג.א (שהציעה 5 מיליון שקל תמורת רכישת החברה) אך יש להביא בחשבון שלנוכח יכולתה של חברת ג'ו וואן לשימור הלקוחות, צפויה תרומה נוספת בשיעור 1.8% ממחזור ההכנסות. "ניתן להניח כי לג'י וואן קיים יתרון שמבטיח תמורה גבוהה יותר לעומת ר.ג.א ואשר מתבטא בין היתר גם בכך שניתן לצפות כי התקשרות עמה תאפשר השבת ערבויות בנקאיות שמסרה החברה ללקוחותיה".

 

לפיכך כתבה כי היא נעתרת לבקשת הנאמנים והממונה (הכוונה לכנ"רית סיגל יעקבי שהיא הממונה לפי חוק חדלות פרעון החדש) ומאשרת את מכר פעילות החברה לג'י וואן וזאת בכפוף לאישור הממונה על התחרות.

 

את ג'י וואן ייצג בהליך עו"ד אודי גינדס; את ר.ג.א יצגו עו"ד עדי בראונשטיין ועו"ד גיל הירשמן. את העובדים מייצגים אלון וגלילה אורנשטיין; את חברת החשמל (אחת מלקוחות אבידר) מייצג עו"ד יניב דינוביץ מהרצוג פוקס נאמן.

x