$
משפט

עוד קריסה בתחום השמירה והניקיון: מוקד יסעור הגישה בקשה להקפאת הליכים

החברה שמעסיקה 600 עובדים בתחום הניקיון ובשכר נמוך, נקלעה לחובות בהיקף 21 מיליון שקל; לפני שבועיים קרסה חברת השמירה אבידר שמעסיקה 1,600 עובדים. חברת יסעור, כמו אבידר, טוענת שלא הפרישה כספים לקרנות העובדים בשל מצוקת מזומנים

ענת רואה 16:4127.01.20

חברת מוקד יסעור ניקיון ותחזוקה שמעסיקה 600 עובדים פנתה היום (ב') לבית המשפט המחוזי בתל אביב וביקשה להוציא צו להקפאת הליכים נגדה, עקב חובות של 21 מיליון שקל.

 

 

על פי הבקשה נדרש מינוי דחוף של נאמנת, לשם שמירת מקור הפרנסה של 600 העובדים שמועסקים בניקיון וברובם משתכרים שכר שעתי מינימאלי ונמנים על שכבה סוציואקונומית נמוכה.

 

עובד מוקד יסעור ניקיון ואחזקה בע"מ עובד מוקד יסעור ניקיון ואחזקה בע"מ צילום: אתר החברה

 

עוד התבקש בית המשפט לתת צו הקפאת הליכים אישי לבעל המניות דגון דיינובסקי ומנכ"ל החברה ערן דיינובסקי (אחיינו של בעל המניות) שחתמו על ערבויות אישיות לחובות החברה.

 

בבקשת ההקפאה נטען כי פעילות החברה כפי שעולה מהדו"חות הכספיים ומאזני הבוחן הינה רווחית וכי החברה שהוקמה בשנת 2000 זכתה רק לאחרונה במכרז למתן שירותי ניקיון לשירות בתי הסוהר, כאשר הסכם ההתקשרות לפי המכרז הוא עד 2023 וכן במכרז של המנהל האזרחי באיוש בהיקף 250 אלף שקל לחודש, שטרם החלה הפעלתו.

 

בדומה לחברת האבטחה השמירה אבידר שמעסיקה 1,600 עובדים ומזה שבועיים וחצי מצויה בהקפאת הליכים, גם חברת יסעור טוענת כי לקוחותיה חייבים לה מיליוני שקלים. לפי הנטען בבקשת יסעור, בין השנים 2014 ועד 2016 היא העניקה שירותי ניקיון למשרד הבינוי והשיכון, חברת חשמל, משטרת ישראל ומועצה מקומית גדרה ואלו שילמו את תמורת השירותים בחסר כך שחובם לחברה עומד על 6.8 מיליון שקל.

 

בדומה מאוד לתיאור של חברת אבידר, גם במקרה זה מפורט כי עקב כך נקלעה החברה למצוקה כספית, ו"החלה לצבור חובות לקופות הגמל של העובדים, ביטוח לאומי ומע"מ ועל מנת לנסות לייצבה הגיעה עם גופים אלה להסדרי תשלום ארוכי טווח".

 

לפי הפירוט בבקשה, בהתאם לספרי החברה חובות החברה נאמדים ב-20.8 מיליון שקל וכן ערבויות בנקאיות בסך 4.1 מיליון שקל שנתנו ללקוחות החברה לשם הבטחת תשלום זכויות העובדים.

 

החברה מבקשת למנות את עו"ד דנית רימון ממשרד ליפא מאיר ושות' כנאמנת.

 

השופט חגי ברנר קבע דיון בבקשה למחר בבוקר.

x