$
תיירות

סודות החופשה

למה הדיילת שמוזגת קולה בטיסה לא משאירה לכם את כל הפחית

חברות התעופה רוצות לחסוך זמן וכסף, לכן הן מגבילות את הפעמים בהן הם מחדשות את מלאי פחיות המשקה והמזון בטיסה; על כן הדיילים לא מוזגים לכם את כל המשקה בפחית ומשאירים אצלן את השארית לנוסע הבא; אולם יש דרך שבה תוכלו להעלות את הסיכוי שלכם לקבל פחית שלמה לעצמכם

שירות כלכליסט 07:4925.01.20
בזמנים בהם חברות התעופה מבקשות תוספת תשלום כמעט על כל שירות שהן מעניקות לכם, חשוב שתשימו לב להטבות המגיעות לכם במהלך הטיסה. לעתים מדובר במשקה מוגז צונן - אלא אם הזמנתם כרטיס במחלקת תיירים בסיסית במיוחד.

 

 

אם הזמנתם מקומות בטיסה "רגילה" ולא לואו קוסט, סביר להניח שתוכלו לקבל במהלכה משקה מוגז כמו קולה, ללא תשלום נוסף. אך כשהדיילים ימזגו לכם אותו, לרוב ימלאו אוטומטית את כוס הפלסטיק בהמון קרח וישאירו אצלם את הפחית עם שארית המשקה.

 

 

 

 

השאלה היא מדוע הם לא מוזגים לנו את המשקה במידה ששילמנו עליו? האם זה נוגד תקנות הטיסה לא רק לקבל משהו בחינם אלא גם כמות הגיונית ממנו? האם הם מענישים אותנו על כך שלא קנינו בקבוק קולה מבעוד מועד ב-20 דולר בדיוטי פרי, או שמדובר במשהו אחר?

דיילת מוזגת קולה בטיסה דיילת מוזגת קולה בטיסה צילום: יוטיוב

 

אז זה המצב: כשמטוס יוצא ליעדיו בתחילת היום, ישנו מספר קבוע של משקאות במלאי שלו. מספר פחיות שתייה שיובאו למלאי נקבע בהתחשב במספר משתנים: כמה נוסעים יטוסו בו במהלך היום, כמה מקום יש בפינת השירות של המטוס (תלוי בדגם המטוס), וכמה טיסות יעשה המטוס הזה באותו יום.

 

חידוש מלאי של פחיות שתיה, חטיפים, נשנושים וארוחות קלות במטוס לוקח לא מעט זמן, משאב שחברות התעופה לא אוהבות לבזבז. לכן, בשביל לחסוך זמן וכסף הן מגבילות את מספר הפעמים בהן מתחדש המלאי.

 

ככל שהמטוס (ומאגר פחיות המוגזות שעליו) עובר יותר מקטעים, כך גדל הסיכוי שהמלאי יאזל. במטוס אין הרבה מקום לפחיות שתייה ולפעמים הרבה נוסעים רוצים דיאט קולה, מה שמציב את הדיילים בעמדה בעייתית.

 

אף דייל לא מעוניין להיות זה שייאלץ להגיד לנוסעים שהם לא יקבלו את קיק הקפאין שלהם. לכן, על מנת להיות בטוחים, ובעיקר במהלך הטיסות הראשונות ביום שעושה אותו מטוס, הדיילים ימלאו לנו את כוס הפלסטיק בקרח (שהוא זול יותר מדיאט קולה וזהו מקור הנדיבות...) ומוסיפים בין הקוביות מספיק משקה בשביל למלא את הכוס.

 

 

כוס קולה בטיסה כוס קולה בטיסה צילום: גטי

 

לכן, אם אתם עוברים טיסה קשה במיוחד ומרגישים שמגיע לכם פחית משקה מוגז - הרגישו חופשיים לבקש אותה, אך זכרו שיכול להיות שלא תקבלו.

 

אם הדיילים מודאגים מכמות הסודה שנותרה למקטעים הבאים אותם יעבור המטוס אחרי הטיסה שלכם, הם ודאי יגיבו בשלילה. הדיילים יודעים שאם תקבלו פחית משקה ודאי תעוררו את צמאונם של שכניכם לטיסה ויתעורר החשק לפחית משל עצמם, מה שעלול ליצור תגובת שרשרת, שוודאי תפגע להם באספקת הפחיות.

 

אולם יש דרך אחת להעלות את הסיכויים לקבל פחית משקה מוגז: שבו באזור קצה המטוס. כאשר אתם האחרונים שמקבלים שירות, לדיילים יש יותר מושג האם יש להם או אין להם אקסטרה פחיות לתת. אז אם אתם חשים לפתע דחף עז ללגום פחית שתייה שלמה, זה יהיה הזמן הטוב ביותר לנסות את מזלכם.

 

דיילת מוזגות משקאות בטיסה דיילת מוזגות משקאות בטיסה צילום: שאטרסטוק

 

אם סירבו לבקשתכם לפחית אבל עדיין בא לכם, תמיד תוכלו לבקש שימלאו לכם את הכוס מחדש. אבל אם אתם רוצים באמת ליהנות ממנה הגונה של משהו מבעבע ומתוק, תמיד תוכלו לקנות בקבוק משלכם באחת החנויות בטרמינל. זה לא יהיה בחינם, אבל אחרי שהדיילים ימזגו לכם את קצבת המשקה הקטנה המיועדת לכם תוכלו להוציא את הבקבוק שלכם מתיק הצד ולמלא את הכוס שלכם בעצמכם.

x