שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
רכב

טסלה תוקפת: "הטענות על האצה פתאומית שקריות"

לטענת החברה, את התלונות הגיש לממשל בריאן ספארקס, בעל מניות של החברה שביצע "שורט", כדי לגרוף רווחים. טסלה טוענת: "הרכבים פועלים כשורה"

תומר הדר ואודי עציון 08:3921.01.20

לאחר פרסומים בארה"ב לפיהם מכוניות טסלה עלולות להאיץ באופן פתאומי, טסלה משיבה לתלונות, בבלוג מיוחד. 

 

 

 

בבלוג הסבירה טסלה כי התלונות שהוגשו לממשל האמריקאי, שבעקבותיהן צפויות הרשויות בארה"ב לפתוח בחקירה נגד היצרנית, הוגשו על ידי בעל מניות של החברה שביצע "שורט" (מכירה בחסר) ואף חושפת את שמו של השורטיסט: בריאן ספארקס.

 

ספארקס, כך טוענת טסלה, ניסה לגרום לירידה בערך מניות החברה. "אנו חוקרים כל תאונה שמתרחשת במכונית טסלה בה הנהג טוען שהרכב האיץ בניגוד לרצונו ובכל מקרה שבו ניתחנו את המידע שהתקבל מהרכב, גילינו כי הרכב פעל בדיוק כנדרש. במילים אחרות - הרכב מאיץ רק כשהנהג מורה לו להאיץ ומאט רק כשהנהג מורה לו להאט, כלומר לוחץ על הבלם", נאמר בבלוג.

 

 

מכונית טסלה מודל S מכונית טסלה מודל S צילום: תומר הדר

 

עוד טוענת טסלה: "בעוד שתאונות שנגרמות מלחיצה שגויה על דוושת התאוצה יכולות להיגרם בכל מכונית, של כל יצרן באשר הוא, דוושת התאוצה בטסלה מודל S, מודל X וטסלה 3 מצוידת בשני חיישנים - ואם קיימת בעיה המערכת מנתקת את הכוח במנוע. בנוסף, מערכת הנהיגה הסמי אוטונומית של טסלה, האוטופיילוט כוללת מנגנון שמחשב ומאתר מצבים בהם דוושת התאוצה נלחצת בטעות ומנתקת את אספקת הכוח לגלגלים, כדי למנוע תאונת דרכים".

 

לפי טסלה, מערכות אלה מתעדות כל תקלה או בעיה באופן עצמאי ומעבירות את המידע ליצרנית כדי שתנתח אותו לחקירה ומניעת תאונות עתידיות.

 

רק השבוע נחשף בכלכליסט כי טסלה ישראל הגישה למשרד התחבורה את מפרטי הדגמים שישווקו בישראל - לפיהם דווקא גרסאות טסלה החזקות יותר יגיעו ארצה ראשונות, משמע מחירי המכוניות עשויים להיות יקרים מהצפי הראשוני, לפיו מחירי טסלה 3 יחלו בכ250 אלף שקלים.

x