$
משפט

בלעדי לכלכליסט

התעניינות רבה: הוארך למחר המועד להגשת הצעות לרכישת חברת אבידר

לכלכליסט נודע כי בין החברות המתעניינות עמישב, שלג לבן קבוצת השומרים; בימ"ש נעתר לבקשת נאמני החברה והורה לחברת נמלי ישראל פיתוח ונכסים להשיב לאתריה את חברת אבידר

נאמני חברת השמירה אבידר הודיעו לחברות השונות השוקלות להגיש הצעה על הארכת מועד הגשת ההצעות, עד למחר בצהריים. ההארכה נובעת מהיקף המתעניינים הגדול.

 

 

 

לכלכליסט נודע כי בין החברות המתעניינות ברכישת אבידר או חלקים ממנה קיימות חברות גדולות כמו T&M ישראל, עמישב, שלג לבן, קבוצת השומרים ועוד. בשלב זה לא ניתן לדעת מי יגיש הצעה מאחר והמועד האחרון להגשת הצעות נקבע למחר.

 

בתוך כך , לפני מספר ימים נעתר בית המשפט המחוזי בחיפה לבקשת נאמני החברה עו''ד (רו''ח) ד''ר שלמה נס ממשרד עוה"ד דורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות', ורו"ח שלומי פיליבה והורה לחברת נמלי ישראל פיתוח ונכסים (חנ"י) להשיב לאתריה את חברת אבידר. השופטת, בטינה טאובר, קבעה כי חברת אבידר תושב לכול אתרי חנ"י ותעניק את שירותי האבטחה על פי הסכם ההתקשרות.

 

מהחלטת בית משפט עולה כי הודעת הביטול ששיגרה חנ"י לחברה בתחילת ינואר נבעה משלושה נימוקים שעמדו ביסוד הודעת הביטול: אי ביצוע תשלומים סדירים והפרשות פנסיוניות לעובדים, הודעת החברה מה-7 בינואר כי אין באפשרותה לשלם לעובדים שכר בחודש דצמבר 2019 וידיעתה של חנ"י בדבר כוונת אבידר לנקוט בהליכי חדלות פירעון.

 

 

 בטינה טאובר, שופטת בית המשפט המחוזי בחיפה בטינה טאובר, שופטת בית המשפט המחוזי בחיפה צילום: אתר בתי המשפט

 

השופטת טאובר קבעה כי "אין להקל ראש בעובדה שהחברה במשך זמן רב לא בצעה הפרשות פנסיוניות ראויות לעובדים. יחד עם זאת, לא ניתן להתעלם מן העובדה כי לחנ"י היו אינדיקציות ברורות כבר במהלך שנת 2019 וידיעה ברורה מאז חודש דצמבר 2019 כי החברה אינה מבצעת הפרשות פנסיוניות ראויות לעובדים, ובחרה כאמור שלא לעשות כול העת שימוש בזכות החוזית שעמדה לה במסגרת הוראות הסכם ההתקשרות תוך שהיא מבליגה על הפרה זו ואינה נוקטת בצעדים העומדים לה בדין... מקובלת עלי עמדתם של הנאמנים לפיה הודעת הביטול של חנ"י נתנה על רקע המידע שהגיע לידיעתה עובר למתן הודעת הביטול, לפיה בדעת החברה לנקוט

בהליכי חדלות פירעון".

 

עוד קבעה השופטת כי "סילוק ידה של החברה על ידי חנ"י אך בשל היקלעותה לחדלות פירעון, עלול ליצור תגובת שרשרת הרסנית אצל לקוחות אחרים של החברה באופן שירוקן את החברה כליל מנכסיה בתקופה קריטית זו של קיומה".

 

חברת אבידר המעסיקה כ-1,600 עובדים הוקמה בשנת 1987, ומספקת מגוון רחב של שירותים: שירותי אבטחה ושמירה, ניקיון ואחזקה, מוקד אזעקות, מצלמות במעגל סגור ועוד.

 

כלכליסט חשף לפני כשבוע כי חברת השמירה אבידר שביהמ"ש הוציא לה לבקשתה צו הקפאת הליכים, צברה חובות בסך כ-74 מיליון שקל. בין לקוחותיה של החברה ניתן למצוא משרדי ממשלה, עיריית תל אביב, עיריית ירושלים, דואר ישראל, אוניברסיטת תל אביב, חברת נמלי ישראל ועוד. החברה טענה באמצעות עו"ד שי גליקמן ויונתן גמרניק כי שימור המשך פעילות החברה הינו חיוני ביותר ובעל חשיבות ראשונה במעלה אף ברמה הלאומית.

x