$
משפט

פרסום ראשון

אושר הסדר נושים לחברת ד.א רץ שרותי שליחים

ביהמ"ש המחוזי בחיפה אישר את הסדר הנושים והחברה תמשיך לפעול. עו"ד ליזה חדש מונתה לנאמנת לביצוע הסדר הנושים

4 חודשים לאחר שחברת השילוח והאחסנה הותיקה ד.א רץ שרותי שליחים נכנסה להליך של הקפאת הליכים, אישר לפני מספר ימים בית המשפט המחוזי בחיפה הסדר נושים לחברה. המשמעות היא כי החברה תמשיך לפעול.

 

עו"ד רמי קוגן, בא כוח החברה מסר בתגובה להחלטה לאשר הסדר הנושים: "בזכות האמון והתמיכה של בית המשפט המחוזי בחיפה, הנאמנת עו"ד ליזה חדש כמו גם הסכמת הנושים ובייחוד הסכמת בנק מזרחי אושר ההסדר ונשמרו מקומות עבודה בפריפריה. החברה תמשיך לספק את שירותיה המעולים ללקוחותיה ותעמוד בהחזרים שנטלה על עצמה".

 

עו"ד ליזה חדש עו"ד ליזה חדש צילום: צפריר אביוב

 

החברה מכרמיאל המספקת ללקוחותיה פתרונות לוגיסטיים בתחומי האחסנה והשינוע הגישה באוגוסט בקשת הקפאת הליכים וביקשה למנות לה נאמנת. זאת לאחר שצברה חובות בסך של כ-7 מיליון שקל. השופטת אילת דגן מבית המשפט המחוזי בחיפה מינתה לתפקיד הנאמנת את עו"ד ליזה חדש והסמיכה אותה לנהל החברה.

 

בעקבות אישור הסדר הנושים מינתה השופטת את עו"ד חדש כנאמנת לביצוע הסדר הנושים. במסגרת הבקשה טענה החברה באמצעות עוה"ד רמי קוגן ובת חן רחמים כי המחנק התזרימי נגרם בשל הפסקת מתן שירות החל מ-2018 ללקוח עיקרי שלה כתוצאה משתי פריצות למחסניה שהותירו נזק כספי שלא כוסה כולו על ידי חברת הביטוח, כתוצאה מלקוחות שנקלעו לקשיים ולא שילמו.

 

עוד טענה החברה, כי "בעלי החברה הזרימו ממקורות עצמאיים סך של 1.4 מיליון שקל לחברה, התפטרו וויתרו על פיצויי הפיטורין ומאז עובדים מבלי למשוך משכורות, מכרו את רכביהם הפרטיים והזרימו את הכסף לחברה". התוכנית העסקית לחברה נעשתה על ידי רו"ח אורלי עוז רבינוביץ. השופטת הוציאה באוגוסט צו הקפאת הליכים וקבעה כי "אני סבורה כי צו הקפאת ההליכים המבוקש עשוי לספק שקט תעשייתי לחברה על מנת לבחון אפשרות להביא להבראת החברה. נתתי דעתי לכך שמדובר בחברה שפעילותה מתקיימת מזה כ-25 שנים. החברה נמצאת באזור הפריפריה ומספקת עבודה ומקומות עבודה לתושבי האזור".

x