$
תיירות

סודות החופשה

למה המזוודה אבדה בטיסה, ואיך תבטיחו שזה לא יקרה יותר

כמה טיפים בנושא: הורידו תגיות ישנות לפני הצ'ק-אין, הדביקו מדבקה "שביר" מתוך תקווה שהמזוודה תזכה לטיפול רגיש יותר ואל תכניסו לתוכה מכשירים יקרים ועדינים

שירות כלכליסט 08:0718.01.20

אתם אורזים את המזוודה שלכם בזהירות, סוחבים אותה לשדה התעופה, ומשלמים גם משקל עודף. אחר כך אתם מנופפים לה לשלום כשהיא נעלמת במסוע, ממשיכים לאזור הבידוק עם חיוך ואז... האחראים על הטיפול במזוודה שלכם שולחים אותה לקצה השני של העולם.

 

 

 

זה קורה לכולם, בפרט בעידן הנוכחי שיש כל כך הרבה טיסות בין השאר בזכות חברות הלואו קוסט. בזמן שכמה מזוודות אבודות נעלמות בגלל ניהול גרוע של חברת התעופה (או פשוט מזל רע), גורמים בתעשייה אומרים שיש עוד גורם לאובדן של מזוודות - הנוסעים עצמם.

 

 

 צילום: שאטרסטוק

 

הטעות: נוסעים לא מסירים תגיות ישנות. בפוסט שפורסם באתר Reddit, תחת הכותרת "עובדי חברות תעופה - מהם הסודות שנוסעים לא מכירים?" כתב מומחה לנסיעות: "זה לא סוד, רק הגיון פשוט: הסיבה שבגללה מזוודות מפספסות את הטיסה שלהן או משנות מסלול, היא כי נוסעים לא מסירים תגיות ישנות".

 

כפי שדווח באתר הנסיעות, Escape, "תגיות המזוודה, המודפסות עם ברקוד, משמשות לזיהוי ולמעקב ומיועדות להבטיח שהמזוודות יגיעו ליעדן". לפי חברת סיטה (Sita), המפקחת על ניהול מזוודות בענף התעופה,24.8 מיליון מזוודות אבדו ב-2018, מתוך 4.3 מיליארד מזוודות שהועברו בשנה החולפת.

 

התגית על המזווה שהשחילה דיילת הקרקע. לזרוק תוויות ישנות התגית על המזווה שהשחילה דיילת הקרקע. לזרוק תוויות ישנות צילום: גטי אימג'ס

 

 

לפיכך, כדי להימנע מאבדן מזוודה בטיסה, יש שלוש פעולות שתוכלו לבצע על מנת להפחית את הסיכוי לאבד אותה או למזער את הנזקים אם אבדה.

 

1. בנוסף להורדתם של תגים ישנים, צלמו את המזוודה שלכם לפני הצ'ק-אין (זה יקל על הצוות למצוא אותה במקרה שאבדה).

 

 

 צילום: שאטרסטוק

 

2. הדביקו מדבקה - "שביר" (Fragile). כך אתם גם מבטיחים שהמזוודה שלכם תזכה ליחס עדין, וגם תהיה בראש ערמת המזוודות, כך שתצא ראשונה מהמטוס לקרוסלת המזוודות.

 

3. אל תשימו לעולם מכשירים אלקטרוניים במזוודה שלכם שכן חברות התעופה הגדולות לא מכסות אובדן או נזק למכשירים אלקטרוניים בטיסות קצרות. בנוסף, שינוע המזוודה עלול לגרום לה נזק ולכן הכניסו בה אך ורק בגדים או חפצים בלתי שבירים.

 

 

 

x