$
משפט

אישה תובעת 300 אלף שקל מבעלה לשעבר: "הכפיש אותי בקבוצת הווטסאפ של הגן"

לטענת האישה, הנתבע פעל באופן מבזה ומשפיל ופגע בתדמיתה, בעת שכתב בקבוצת ההורים של הגן כי הגיע לאסוף את הילד אך היא הקדימה אותו ואספה אותו עשר דקות קודם לכן

ענת רואה 19:1513.01.20

אב לילד בן 3 שהגיע באחד הימים לאסוף אותו מהגן וגילה שגרושתו כבר עשתה זאת, פרסם מספר הודעות כעוסות בקבוצת הווטסאפ של הגן, והביע את תסכולו ממה שהוא פירש כהפרה מכוונת של הסדרי השהות. כתוצאה מאותן הודעות הגישה נגדו כעת גרושתו תביעת לשון הרע ופגיעה בפרטיות בהיקף של לא פחות מ-300 אלף שקל. לטענת האישה, ההודעות פגעו בתדמיתה, הלבינו את פניה באמצעות פרסום אינפורמציה שקרית ונבזית.

 

 

 

מדובר בבני זוג שנישאו ב-2015 והתגרשו בתחילת 2019. בהסכם הגירושים נקבע שהילד ישהה עם האב שני לילות בשבוע, כל סוף שבוע שני ואחת לחודש גם ביום חמישי. לטענת האישה, באמצעות עורכות הדין רות דיין וולפנר ומור מנשה, מספר חודשים לאחר חתימת הסכם הגירושין הגיש האב תביעה למינוי מתאם הורי ובנוסף ביקש לשנות את זמני השהות כך שהילד ישהה עמו מספר לילות ברצף בניגוד להסכמות ביניהם.

 צילום: שאטרסטוק

 

לפי טענתה בתביעה שהוגשה לבית המשפט לענייני משפחה, מאז מנהל האב הליך אגרסיבי נגדה כשהוא מכפיש ומשמיץ אותה, והכל על מנת לשנות את זמני השהות שנקבעו בהסכם. בתביעה נטען כי באחד מימי החמישי, בו לפי ההסכם הילד אמור לשהות עמה, הגיע הנתבע לגן הילדים על מנת לאסוף אותו ובמטרה ליצור פרובוקציה. לאחר שהבין שהיא כבר אספה אותו 10 דקות לפניו החל לקלל אותה בפני ההורים, ילדי הגן והצוות ובנוסף צעק על גננת הצהרון שאפשרה לגרושתו ליטול את הקטין.

 

למחרת שלחה לו האם הודעת סמס ובה כתבה לו כי קיבלה שיחה מאוד לא נעימה מאבא בגן "שסיפר לי שצרחת וקיללת... אני מזועזעת מהתעוזה וחוסר השליטה שלך בגן... אתה חסר מעצורים וחסר שליטה... תתבייש!".

 

לפי טענת האם בתביעה שהגישה, לאחר מכן שלח האב הודעה בקבוצת הווטסאפ של הורי הגן שיש בה יותר מ-30 הורים וזאת על מנת לעשות לה "שיימינג". באותה הודעה סיפר להורים את סיפור המעשה מנקודת מבטו: "אתמול הגעתי לגן לאסוף את הבן שלי... נסעתי כשעה ורבע, שמח לאסוף את בני יחידי ביום חמישי כמו תמיד אך הפעם להפתעתי גיליתי שבני נלקח מהגן ע"י אמא שלו קצת לפני שכולם הולכים הביתה וזה אחד הדברים הכי קשים שאפשר לחוות - שביום שאתה אוסף את הילד שלך לחוג אתה מקבל הפתעה שהילד שלך נעלם מהגן... לצערי יש לילד שלי אמא שכל היום רק מחפשת איך לפגוע בי ומשתמשת בגן ובכל צורה שרק אפשר בכדי לפגוע בי...".

 

האב הוסיף וכתב מספר הודעות נוספות ובין היתר התנצל בפני ההורים על התנהלותו בגן יום קודם לכן. האב כתב עוד כי שמע שאחד ההורים התלונן על התנהלותו בגן והוא כתב בקבוצה: "לאותו הורה אני אשמח לשוחח איתך באופן אישי ולהסביר וגם להתנצל אך בבקשה תנסו להבין אותי מה אני עובר עם האישה הזאת שפוגעת בי דרך הגן ועשתה זאת גם בגן הקודם. שוב מתנצל אם מישהו נפגע מזה".

 

האב סיכם את הודעותיו באומרו כי הוא ייפגש עם מנהלת הגן בכדי להעביר לה את הסדרי הראיה ושלא יקרה מצב שהבן ילקח ע"י אמו ביום שלו. "לא מאחל לאף אחד לדעת או להרגיש מה זה להגיע שמח לאסוף את הילד שלו ולגלות שהוא נעלם מהגן".

 

בתביעתה טוענת האישה כי ההודעות הללו מבזות ומשפילות ועלולות להטיל טעם לפגם באמהותה ולהרחיק הורים וילדים ממנה ומהקטין. הנזק כתוצאה מכך הוערך ב-300 אלף שקל.

 

טרם הוגש כתב הגנה.

x