$
משפט

פרסום ראשון

שירן סנדל ערערה על פס"ד שחייב אותה לשלם 50 אלף שקל למוליך כלבים

כוכבת הילדים העלתה לאינסטגרם שלה פוסט כשחשבה שמוליך הכלבים נהג באלימות כלפי אחד מהכלבים; בערעור היא טענה שהיתה לה חובה מוסרית וחברתית לבצע הפרסום וכי תשלום "סכום כה מהותי יובילה להליכי הוצאה לפועל ולקשיים"

כוכבת הילדים שירן סנדל הגישה לבית משפט המחוזי בתל אביב ערעור על פסק הדין שחייב אותה לאחרונה לשלם 50 אלף שקל למוליך כלבים. זאת לאחר שהעלתה פרסום באינסטגרם בו תיארה אירוע שהתרחש לטענתה ביולי 2016 במהלכו טענה כי חזתה במוליך הכלבים נוקט באלימות כלפי אחד הכלבים אותו הוליך במסגרת עבודתו. לפרסום צורפה גם תמונתו של מוליך הכלבים שצולמה על ידי סנדל.

עו"ד יפעת בן דוד עמית עו"ד יפעת בן דוד עמית צילום: אורית פרידמן

 

בעקבות הפרסום הגיש מוליך הכלבים, באמצעות עו"ד גיא אופיר, תביעה נגד סנדל בטענה כי הפרסום שנעשה על ידי סנדל מהווה פרסום לשון הרע שיש בו כדי לפגוע בשמו הטוב ובפרנסתו של התובע.

 

השופטת כוכבה לוי קיבלה את תביעת מוליך הכלבים וקבעה: "אין באמור כדי לקבוע שהאירוע כלל לא התרחש שכן התובע אישר כי בעת שהוליך את הכלבים נדרש למשוך את אחד הכלבים בחוזקה וזאת על מנת למנוע אפשרות שהכלב ירוץ אל הכביש וכדי למנוע סיכון לכלב וכן לעוברים ושבים בדרך. התובע גם אישר כי לצורך כך נדרש לאחוז בקולר של הכלב, אך מנגד הכחיש את כול טענות סנדל באשר לאלימות שנקט כלפי הכלב. בנסיבות אלו לא ניתן לשלול אפשרות שסנדל פירשה באופן שגוי את פעולותיו ומעשיו של התובע וייחסה לו נקיטת אלימות כלפי הכלב".

 

שירן סנדל שירן סנדל צילום: דנה קופל

 

במקביל לערעור הגישה סנדל לפני מספר ימים באמצעות עו"ד יפעת בן דוד-עמית בקשה לעיכוב ביצוע פסק הדין אשר ניתן נגדה בנובמבר

עו"ד גיא אופיר עו"ד גיא אופיר

האחרון.

 

סנדל טוענת כי "סיכויי הערעור להתקבל הינם גבוהים במיוחד". לטענתה "לידתה של התובענה נשוא הערעור הינה בפעולה של סנדל שמקורה בחובה מוסרית וחברתית של סנדל בביצוע הפרסום".

 

עוד נטען בבקשה כי סנדל היא "שחקנית עצמאית אשר תשלום סכום כה מהותי יובילה להליכי הוצל"פ ולקשיים באופן בו לא תוכל להתנהל בעיקר כאשר עתה על מנת להמשיך ולהתפרסם על גבה של המבקשת ותוך פגיעה בה בהשתכרותה העתידית מאיים מוליך הכלבים לעקל את חשבון האינסטגרם של סנדל.זאת למרות שלטענת סנדל " אין בסיס לטענה בדבר ניסיון לעקל את חשבון האיסטגרם הואיל ואינו מהווה נכס או זכות או בכלל".

 

עו"ד גיא אופיר, בא כוח מוליך הכלבים מסר בתגובה: "מדובר בערעור על ממצאים עובדתיים. כידוע ערכאת הערעור לא נוטה להתערב בקביעות עובדתיות לכן סיכוי הערעור נמוכים לטעמי. באשר לבקשה לעיכוב ביצוע, סיכויי קבלתה אפסיים. בינתיים תיק ההוצאה לפועל נגד סנדל מתקדם. כמו במהלך ההליך, גם כעת עקשנותה של סנדל וסירובה להכיר בפסול שבמעשיה יעלה לה כסף. ראוי שתחתוך את נזקיה כמה שיותר מהר".

x