$
משפט

פרסום ראשון

יו"ר בזק ורעייתו יודו בהעסקת עובדת זרה בביתם בסביון

כך הודיעו היום שלמה רודב ואישתו מרב לבית הדין האזורי לעבודה. הם יודו באשמה ללא הסדר טיעון ומבלי שנקבע מראש עונש. העובדת מהפיליפינים, אשר נקבע כי תגורש השבוע מהארץ, עבדה בביתם במשך 3 שנים ללא אישורים וביטוח

תומר גנון 20:3212.01.20

יו"ר בזק, שלמה רודב, ורעייתו מרב יודו בהעסקת עובדת זרה מהפיליפינים בביתם שבסביון. כך הודיעו היום (א') בני הזוג לבית הדין האזורי העבודה בת"א. השנים יודו באשמה ללא הסדר טיעון ומבלי שנקבע מראש עונש. בעקבות ההודעה ביקשו בני הזוג מבית הדין לבטל את דרישת המדינה לגביית עדות מוקדמת מהעובדת הזרה, אשר נקבע כי תגורש מישראל השבוע.

 

על פי כתב האישום, לפני למעלה משנה (6.11.18) בשעת צהריים, הגיעו פקחי רשות האוכלוסין וההגירה עם צו בית משפט לביתם של בני הזוג רודב. בבית נמצאה עובדת זרה מהפיליפינים המועסקת בעבודות משק בית.

 

"הנאשמים קיבלו את העובדת הזרה לעבודה מבלי שהממונה או עובד משרד הפנים מטעמו התיר בכתב העסקתה של העובדת אצל מי מהנאשמים", נטען בכתב האישום. "הנאשמים העסיקו את העובדת לפחות 3 שנים עובר למועד הביקורת שלא על פי היתר כדין".

 

 

שלמה רודב שלמה רודב

 

 

"העובדת לא הייתה בזמנים הרלבנטיים לכתב האישום אזרחית ישראל, או תשובת בה", נטען בנוסף. "הנאשמים קיבלו אותה לעבודה והעסיקו אותה מבלי שהיתה רשאית לעבוד בישראל בכלל, ואצל הנאשמים בפרט. העובדת החזיקה ברישיון תייר בעל רישיון עבודה שתוקפו פג ב-28.12.2009. הנאשמים העסיקו את העובדת מבלי שהסדירו עבורה במשך כל תקופת העסקתה ביטוח רפואי בניגוד לדין".

 

"במעשיהם המפורטים", נטען בנוסף, "ביצעו הנאשמים במשותף את העבירות הבאות: העסקת עובדת זרה שלא כדין, העסקת עובדת זרה שלא הייתה רשאית לעבוד בישראל ואצל הנאשמים, וכן עבירה של העסקה ללא ביטוח רפואי בניגוד לחוק עובדים זרים".

x