$
בחירות 2020

החסינות של נתניהו בדרך לכנסת: הוועדה המסדרת תכונס מחר לשני דיונים

הוועדה, בראשות אבי ניסנקורן, תדון מחר בין השאר בהקמת ועדת הכנסת שתדון בחסינות ראש הממשלה; מוקדם יותר היום התייחס יו"ר הכנסת התייחס להחלטתו של היועץ המשפטי של הכנסת איל ינון שלפיה יש לכנס את הוועדה "אני לא הולך לתת יד להליך המזוהם שקורה כאן"

צבי זרחיה 22:3412.01.20

בקשת החסינות של נתניהו בדרך לכנסת: הוועדה המסדרת תכונס מחר ב-11 לדיון בשינוי נהלי התכנסותה בפגרת הבחירות; בצהריים היא תכונס לדיון בהקמת ועדת הכנסת. המליאה תתבקש ביום שלישי או רביעי לאשר את הרכבה של ועדת הכנסת, והדיונים בחסינות ראש הממשלה בנימין נתניהו וחיים כץ צפויים להתחיל באמצע השבוע הבא.

 

אחר הצהריים כינס יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין  מסיבת עיתונאים, בעקבות החלטתו של היועץ המשפטי של הכנסת איל ינון שלפיה יש לכנס את ועדת הכנסת לדיון בחסינות ראש הממשלה

 

אדלשטיין אמר: "בשבוע האחרון התנהל נגדי קמפיין אגרסיבי עם האשמות שונות ומשונות לפוליטיזציה של תפקידי. במקרים רבים היה שימוש בביטויים מסרטי מאפיה: אם לא תקבל את ההצעה שלנו, נדיח אותך". לדבריו, "כינוס ועדת הכנסת בעת הזו תהיה טעות קשה. בתקופה כזו ועדת הכנסת תהפוך לג'ונגל שיבזה את כבוד בית המחוקקים".

 

 

אדלשטיין אדלשטיין צילום: יואב דודקביץ

 

יו"ר הכנסת אמר עוד כי "אני יכול להבטיח שאם נשים שם מצלמות של תכנית ריאליטי, הרייטינג יהיה בשמים. מה שאני לא יכול להבטיח זה הליך הוגן וראוי. בלי קשר לזהות מבקש החסינות  מגיע לו הליך הוגן. מגיע לכנסת, הליך הוגן. מגיע לנו, אזרחי ישראל, הליך הוגן".

 

הוא הוסיף: "אני לא הולך לתת יד להליך המזוהם שקורה כאן, אנחנו אפילו לא יודעים את כל הסוגיות והעתירות, אנחנו על קרקע בתולית". אדלשטיין הבהיר כי הוא חולק על היועץ המשפטי לכנסת עו"ד איל ינון, אך מתח ביקורת על מי שתקף את היועמ"ש: "אסור להשתמש כלפיו בביטויים פוגעניים ואני מבקש מכל מי שעושים זאת להפסיק לאלתר".

 

יו״ר הוועדה המסדרת, ח״כ אבי ניסנקורן, אמר כי "על יו"ר הכנסת להתנהל כעת בצורה הממלכתית המתחייבת ולאפשר את כינוס הוועדה המסדרת באופן מיידי. אפעל להקמת ועדת הכנסת החל ממחר ונקיים את דיוני החסינות בצורה הוגנת ויעילה".

 

אבי ניסנקורן אבי ניסנקורן צילום: תומריקו

 

x