$
משפט

פרסום ראשון

צו זמני אוסר על משרד הרווחה להפסיק ההתקשרות עם חברת השמירה אבידר

זאת לאחר שהנאמנים הגישו בקשה לביהמ"ש המחוזי בחיפה, שקבע כך עד למתן החלטה אחרת; במקביל, אישר לנאמני החברה שנקלעה לחובות בסך של כ-74 מיליון שקל, ליטול מימון ביניים בסך של עד 8 מיליון שקל, גם לצורך תשלום משכורות ל-1,600 עובדיה

בית המשפט המחוזי בחיפה נעתר במוצ"ש לבקשת נאמני חברת השמירה "בטחון שירותים אבידר" והוציא צו מניעה ארעי במעמד צד אחד, לפיו משרד הרווחה מנוע מלהפסיק את הסכם ההתקשרות עם החברה שנקלעה לחובות, עד למתן החלטה אחרת.

 

 

 

עוד קבע ביהמ"ש כי משרד הרווחה יהיה מנוע מלהציב עובדים של חברה אחרת באתרים בהם פועלת החברה, שמעסיקה 1,600 עובדים.

מאבטח. למצולמים אין קשר לכתבה מאבטח. למצולמים אין קשר לכתבה צילום: דנה קופל

 

לטענתה של חברת השמירה והשרותי הניקיון אבידר שהגישה בקשה לצו הקפאת הליכים, היא לא קיבלה את התשלומים המגיעים לה מאת משרדי הממשלה ובנוסף נפלה להונאה, ולפיכך צברה חובות של 74 מיליון שקל. כך חשף כלכליסט בשבוע שעבר.

 

במקביל אישרה השופטת בטינה טאובר לנאמנים, ד"ר שלמה נס ורו"ח שלומי פיליבה, ליטול מימון ביניים בסך של עד 8 מיליון שקל מחברת המימון גמא ניהול וסליקה. המימון נדרש בין היתר לתשלומי משכורות לעובדים כמקדמה עבור שכר ינואר 2020 וכן הוצאות חיוניות לתקופת ההפעלה.

 

הנאמנים הגישו ביום שישי בקשה במעמד צד אחד בנוגע למשרד הרווחה. זאת לאחר שציינו כי נדהמו מהתנהלות משרד הרווחה "וחוסר הרגישות לסיטואציה אליה נקלעה החברה וההשלכות שעלולות להיגרם להליך הבראתה, ולא פחות חמור מכך זלזול מופגן מצו שיפוטי מצד משרד ממשלתי".

 

עו"ד שלמה נס עו"ד שלמה נס צילום: אוראל כהן

 

במסגרת הבקשה ביקשו הנאמנים מבית משפט באמצעות עוה"ד שי גליקמן, יונתן גמרניק ועידית קורן, כי במהלך תקופת הקפאת ההליכים ועד למועד סיום הסכם השירות ב-31 בינואר וכל עוד חברת אבידר תעמוד בהתחייבויותיה לביצוע שירותי מוקד ושמירה עבור משרד הרווחה, יהיה המשרד מנוע להפסיק את ההתקשרות עם החברה ויהיה מנוע מלהציב עובדים של חברה אחרת באתרים בהם פועלת החברה.

 

"הנאמנים פועלים במאמצים רבים ובסיוע באי כוח העובדים עוה"ד גלילה ואלון הורנשטיין ונציגי המוסד לביטוח לאומי, "מסביב לשעון", להבטיח את תשלום שכר דצמבר 2019 לעובדי החברה וכן תשלום על חשבון שכר ינואר 2020. אולם, נציגי משרד הרווחה הודיעו לנאמנים וצוותם, במספר שיחות שהתקיימו עמם, כי החל מהיום(יום א') בכוונתם להכניס לאתרים בהם החברה מעניקה שירותים למשרד הרווחה, חברה מתחרה. זאת, על אף שהמועד החוזי לסיום ההתקשרות עם החברה נקבע ליום 31.1.2020 וחרף צו הקפאת ההליכים שניתן לחברה", נטען.

 

רו"ח שלומי פיליבה רו"ח שלומי פיליבה צילום: טלי פוזמינטר קדם

 

הנאמנים מציינים כי סילוק יד של החברה מאתרים בהם היא מעניקה שירותים עלול לגרום לפגיעה קשה בפעילות החברה, ועלול לחבל קשות במאמצי הנאמנים להבריא את החברה ע"י כניסת משקיע שייטול את מושכות הניהול.

 

ממשרד העבודה והרווחה נמסר בתגובה: "המשרד יגבש את התייחסותו בשיתוף הפרקליטות ויגיש אותה לבית הדין".

 

מדובר בחברה ותיקה ומובילה בתחום הביטחון, השמירה והאבטחה הפועלת למעלה מ-30 שנה. בין לקוחותיה של החברה ניתן למצוא משרדי ממשלה, עיריית תל אביב, עיריית ירושלים, דואר ישראל, אוניברסיטת תל אביב, חברת נמלי ישראל ועוד.

 

החברה טענה באמצעות משרד עו"ד דורון, טיקוצקי, נס, קנטור, גוטמן, עמית גרוס ושות' כי שימור המשך פעילות החברה הינו חיוני ביותר ובעל חשיבות ראשונה במעלה אף ברמה הלאומית.

x