$
משפט

בלעדי לכלכליסט

ביהמ"ש הוציא צו הקפאת הליכים קבוע לחברת השמירה אבידר

השופטת קבעה כי אינה סבורה שקיים צורך למנות בעל תפקיד נוסף לשם ביצוע פעולות חקירה, אשר יבוצעו "בעיתוי המתאים" על ידי הנאמנים שמינתה, שלמה נס ושלומי פיליבה

בית המשפט המחוזי בחיפה הוציא היום החלטה על פיה ניתן צו הקפאת הליכים קבוע לחברת השמירה והאבטחה "בטחון שירותים אבידר" המעסיקה 1,600 עובדים, עד חודש מרץ. זאת, לאחר שאתמול הוציאה השופטת בטינה טאובר צו זמני.

 

השופטת קבעה בהחלטתה היום כי "בנסיבות המקרה ראוי להעדיף ניסיון של הליך שיקום על פני הליך פירוק של החברה, לטובת עובדי החברה, וכאשר התועלת שיפיקו נושי החברה מהליך השיקום עשויה לעלות על פני התועלת שתופק מהליך של פירוק".

 

עוד קבעה השופטת כי אינה סבורה שקיים צורך למנות בעל תפקיד נוסף לשם ביצוע פעולות חקירה, אשר יבוצעו בעיתוי המתאים על ידי הנאמנים לתקופת הקפאת ההליכים, ד"ר שלמה נס ורו"ח שלומי פיליבה. השופטת הסמיכה את הנאמנים להמשיך ולהפעיל את עסקי החברה וציינה כי יהיו רשאים לנקוט צעדי ייעול לרבות פיטורי עובדים. "הנאמנים יהיו רשאים לפעול אל מול לקוחות החברה לשם גביית כספים אשר יכול ומגיעים לחברה", קבעה השופטת.

 

שלמה נס שלמה נס צילום: אוראל כהן

כלכליסט חשף אתמול כי אבידר ביקשה הקפאת הליכים לתקופה של חודשיים. החברה טענה כי מטרת הבקשה לאפשר את המשך הפעלת החברה ולתת לחברה שקט תעשייתי והגנה מפני נושיה. זאת לאחר שצברה חובות בסך כ-74 מיליון שקל.

 

מדובר בחברה ותיקה ומובילה בתחום הביטחון, השמירה והאבטחה הפועלת למעלה מ-30 שנה. בין לקוחותיה של החברה ניתן למצוא משרדי ממשלה, עיריית תל אביב, עיריית ירושלים, דואר ישראל, אוניברסיטת תל אביב, חברת נמלי ישראל ועוד.

 

החברה טענה באמצעות עו"ד שי גליקמן ,יונתן גמרניק ועידית קורן ממשרד דורון,טיקוצקי, נס, קנטור, גוטמן, עמית גרוס ושות' כי שימור המשך פעילות החברה הינו חיוני ביותר ובעל חשיבות ראשונה במעלה אף ברמה הלאומית. 

x