$
משפט

הפרקליטות סגרה את תיק החקירה נגד נוחי דנקנר: החנינה שוב על הפרק

בחודש שעבר התיר בית המשפט לפרסם כי המשטרה מנהלת חקירה נגד דנקנר, שהועבר מכלא מעשיהו לכלא ניצן בעקבות תלונה שהוגשה על ידי אסיר אחר; על פרטי החקירה והחשדות הוטל צו איסור פרסום שנמצא עדיין בתוקף. בעקבות החקירה, הקפיא הנשיא את הדיון בבקשת החנינה שהוגשה על ידי דנקנר

עמיר קורץ 11:5609.01.20
פרקליטות מחוז מרכז (פלילי) הודיעה לפני זמן קצר לפרקליטותיו של נוחי דנקנר, המרצה בימים אלה עונש מאסר לאחר שהורשע בהרצת מניות אי.די.בי, כי החליטה לסגור את תיק החקירה נגדו. ההחלטה על סגירת התיק נעשתה בעילה של חוסר בראיות מספקות.

 

 

בחודש שעבר התיר בית המשפט לפרסם כי המשטרה מנהלת חקירה נגד דנקנר, שהועבר מכלא מעשיהו לכלא ניצן בעקבות תלונה שהוגשה נגדו על ידי אסיר אחר. על פרטי החקירה והחשדות הוטל צו איסור פרסום שנמצא עדיין בתוקף.

 

נוחי דנקנר בבית משפט העליון נוחי דנקנר בבית משפט העליון צילום: אוהד צויגנברג

 

בחודש שעבר עדכנה המשטרה את בית הנשיא אודות החקירה, זאת לאור בקשת החנינה שהגיש דנקנר לנשיא רובי ריבלין. כעת, עם סגירת התיק נגד דנקנר, יוכל הנשיא לשוב ולדון בבקשת החניה שהגישו עורכי הדין של דנקנר, שהטיפול בה הוקפא בעקבות החקירה. את בקשת החנינה שהגיש דנקנר הוא נימק במצב בריאותו הלקוי.

 

החקירה נוהלה על ידי יחידת ההונאה של מחוז מרכז במשטרה. כחלק מהחקירה, גבתה המשטרה עדויות מאסירים נוספים. דנקנר, שיוצג בידי עו"ד שני אילוז ועו"ד מיכל רוזן-עוזר, הכחיש בתוקף את החשדות נגדו. יצןין כי כבר בעת שהמשטרה העבירה את חומרי החקירה לפרקליטות, העריכו גורמים במשטרה כי התיק  צפוי להיסגר.

 

דנקנר עמד בעבר בראש קונצרן אי.די.בי והיה אחד האנשים החזקים ביותר במשק. בין היתר הוא שלט באמצעות הקונצרן ברשת המזון שופרסל, בחברת הסלולר סלקום ובחברת התעופה ישראייר. הוא נידון תחילה בבית המשפט המחוזי בתל אביב לשנתיים מאסר על הרצת מניות אי.די.בי אולם בית המשפט העליון החמיר את עונשו לשלוש שנים.

 

הוא נכנס לכלא באוקטובר 2018, ושוכן באגף 10 בכלא מעשיהו, הנחשב ל"אגף המיוחסים". האגף נבנה בשעתו לקראת כניסתו לכלא של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט.

x