משפט

נחשף בכלכליסט

צו הקפאת הליכים לחברת השמירה אבידר, המעסיקה 1,600 עובדים

זאת לאחר שצברה חובות בסך כ-74 מיליון שקל, ולטענתה לא קיבלה את התשלומים המגיעים לה מהממשלה; במקביל מונו עו"ד שלמה נס ורו"ח שלומי פיליבה לנאמני החברה; אבידר מספקת שירותים במוקדים אסטרטגיים רגישים כגון משרד רה"מ

בית המשפט המחוזי בחיפה הוציא היום (ד') צו הקפאת הליכים לחברת השמירה והשירותים "בטחון שירותים אבידר", אשר מעסיקה 1,600 עובדים. זאת לאחר שהחברה ביקשה להוציא את הצו  לתקופה של חודשיים. כפי שנחשף בכלכליסט. החברה טוענת שלא קיבלה את התשלומים המגיעים לה מאת משרדי הממשלה, ובנוסף נפלה להונאה, ולפיכך צברה חובות של 74 מיליון שקל.

 

 

החברה טוענת כי מטרת הבקשה הינה לאפשר את המשך הפעלתה ולתת לה שקט תעשייתי והגנה מפני נושיה. במקביל מינתה השופטת בטינה טאובר את עו"ד שלמה נס ורו"ח שלומי פיליבה לנאמני החברה. טאובר כתבה כי "סבורני כי אכן קיימת דחיפות במתן סעדים זמניים ולמינויו של נאמן זמני כבר כעת. זאת על מנת לאפשר את המשך הפעלת החברה ושימור פעילותה בהינתן שמדובר בחברה המעסיקה כ-1,600 עובדים ברחבי הארץ". השופטת הסמיכה את הנאמנים לקיים קשר מיידי עם הלקוחות, לנהל מו"מ עם "כל גורם אשר יביע התעניינות ברכישת עסקי החברה ולנהלה".

 

עו"ד שלמה נס עו"ד שלמה נס צילום: אוראל כהן

 

שמירה על אתרים רגישים 

מדובר בחברה ותיקה ומובילה בתחום השמירה והשירותים כגון ניקיון, הפועלת למעלה מ-30 שנה. בין לקוחותיה של החברה ניתן למצוא את משרד ראש הממשלה, משרד הביטחון, משרד הבריאות, עיריית תל אביב, עיריית ירושלים, דואר ישראל, אוניברסיטת תל אביב, חברת נמלי ישראל ועוד.

 

החברה טענה בבקשתה לבית המשפט כי "ככל שלא יינתן לחברה צו פתיחת הליכים לצורך הבראתה וככל שלא ימונה לה נאמן זמני, כבר עתה קיים חשש ממשי ביותר שמא החברה תקרוס כבר בימים הקרובים, תוך אובדן מקום עבודתם של אלפי עובדי החברה".

 

יתרה מכך, טוענת החברה באמצעות עו"ד שי גליקמן ,יונתן גמרניק ועידית קורן ממשרד דורון, טיקוצקי, נס, קנטור, גוטמן, עמית גרוס ושות' כי "בשים לב לעובדה כי מדובר בחברת אבטחה שמספקת שירותי שמירה ואבטחה במוקדים אסטרטגיים רגישים כגון משרד ראש הממשלה, בתי חולים, חברת חשמל ועוד הרי שלקריסת החברה עלולות להיות השלכות דרמטיות ביותר על גופים אלה שעלולים חלילה להיוותר חשופים ללא שירותי אבטחה שוטפים. שימור המשך פעילות החברה הינו חיוני ביותר ובעל חשיבות ראשונה במעלה אף ברמה הלאומית". עם זאת יש לציין כי בהינתן צו הקפאת ההליכים ומינוי הנאמנים, תימשך פעילותה כסדרה.

 

עוד נטען בבקשה כי מדובר בחברה שפעילותה רווחית. "מדובר בחברה שאינה מצויה במצב של חדלות פירעון מאזנית כי אם תזרימית בלבד וכי צו פתיחת ההליכים המבוקש נדרש לחברה על מנת לאפשר לה לצלוח את המשבר שאליו נקלעה, הבראתה של החברה וחזרתה לפסים של עבודה תקינה, אגב כניסתו של משקיע חדש", נטען.

 

מייסד החברה ובעל המניות היחיד בה הוא אליהו אבידר. החברה טוענת כי נקלעה לקשיים בין השאר מאחר שמזה כחצי שנה מעכבת המדינה והמוסדות הקשורים אליה תשלומים רבים בסך של כ-20 מיליון שקל, המגיעים לחברה בגין שירותים שכבר סופקו. כתוצאה מכך, נטען, נקלעה החברה למחנק שלא איפשר לה לשלם את ההפרשות הסוציאליות עבור עובדי החברה. עוד טענה החברה כי בין היתר נפלה קורבן להונאה.

 

במקביל הגישו עובדים בחברה המיוצגים על ידי עוה"ד גלילה ואלון הורנשטיין בקשת הקפאת הליכים מטעמם. העובדים שהגישו הבקשה טוענים כי חוב החברה בגין הפרשות סוציאליות מוערך בכ-8 מיליון שקל.

 

כמו כן, נטען כי החברה חייבת לעובדים חוב בגין חודש דצמבר 2019 בסך מוערך של כ-10 מיליון שקל. העובדים טענו עוד כי "בחברה מצויים מאות כלי נשק המוחזקים אצל העובדים לצורך אבטחת מתקנים ממשלתיים ואסטרטגיים וכי יש צורך מיידי להבטיח את שמירת הנשקים".

x