$
משפט

ניר חפץ תובע חצי מיליון שקל מיאיר נתניהו על פגיעה בפרטיות

עד המדינה בתיקי ראש הממשלה תבע את נתניהו הבן על פגיעה בפרטיותו והפצת פרטים החוסים תחת צו איסור פרסום: "פעל מתוך כוונת זדון ברורה וטהורה"

אלי סניור וגלעד מורג , ynet 16:3306.01.20

עד המדינה בחקירות בנימין נתניהו, ניר חפץ, הגיש היום (ב') תביעה על סך חצי מיליון שקל נגד בנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו, בגין פגיעה בפרטיותו. בכתב התביעה שהוגש לבית משפט השלום בנתניה טען חפץ שנתניהו הבן פרסם בחשבון הטוויטר שלו שורת ציוצים שחושפים פרטים מחקירתו, כולל כאלה החוסים תחת צו איסור פרסום, מתוך "כוונת זדון ברורה וטהורה".

 

 

 

"מטרתם הברורה של הפרסומים הזדונייים הייתה לבזות את התובע ולהשפילו, תוך פגיעה קשה וחמורה בפרטיותו, ואגב ביצוע שורה ארוכה של עוולות נזיקיות, לרבות הפרת חובות חקוקות, ובין היתר שיבוש הליכי משפט, הדחת עד, הטרדת עד, וכמובן הפרה בוטה וישירה של צו איסור הפרסום", נכתב בתביעה.

 

 

ניר חפץ ניר חפץ צילום: שאול גולן

יאיר נתניהו יאיר נתניהו צילום: יריב כץ

 

עוד טען חפץ כי מאז שהפך לעד מדינה בתיק 4000, הופצו פרסומים נגדו ונגד עדה נוספת, וכן על אודות הזיקה ביניהם, שכאמור אסורים בפרסום. "במסגרת מאמציו של הנתבע לכרסם באמינות עדות התובע פעל נתניהו בזדון, תוך מינוף ציני של מעמדו המעין ציבורי ושל התפוצה הרחבה וההשפעה העצומה שממנה נהנים פרסומיו ברשתות, במטרה לפגוע בתובע ובבני משפחתו, לרמוס את פרטיותו וצנעת הפרט, להשפילו לבזותו וללחוץ על התובע, להטרידו, להדיחו מעדות האמת שמסר לרשויות האכיפה", נכתב בתביעה שהגישו סנגוריו של חפץ, עוה"ד אילן סופר ורון אביב.

 

בנובמבר האחרון דרש חפץ גם משר המשפטים אמיר אוחנה להתנצל באופן פומבי על כך שהפר את צו איסור הפרסום בעניינו. הוא התייחס לתרגיל חקירה שנערך לו לאחר מעצרו במסגרת פרשות נתניהו, ושעליו הוטל הצו. בנאום בכנסת אמר אוחנה: "מביאים אישה צעירה שאין לה שום קשר לחקירות ראש הממשלה, ושואלים אותה סדרה של שאלות חודרניות, פולשניות, על טיב הקשר בינה ובין העד (חפץ). לאחר שסוחטים ממנה כמו מלימון את כל המידע - ואני מזכיר, היא איננה חשודה בדבר - הם מפגישים ביניהם במקרה במסדרון ומזכירים לו: ניר, אנחנו יודעים הכול, נטיל על המשפחה שלך פצצה".

 

עו"ד אילן סופר ,סנגורו של ניר חפץ עו"ד אילן סופר ,סנגורו של ניר חפץ צילום: מוטי קמחי

 

חפץ חתם על הסכם עד המדינה רק כשבועיים לאחר מכן. לפיכך, עלתה ההערכה כי אין קשר בין התרגיל לבין החלטתו להפוך לעד מדינה.

x