$
משפט

"קיימים סיכויים להבראת תיאטרון הבימה על ידי הנאמנים"

לדברי השופט איתן אורנשטיין: "טרם גובשו כול החובות והתקבלו עמדות הנושים. עם זאת ניתן לומר שהנאמנים עשו רבות על מנת לקדם הליך אפשרי של הבראה לשם העלאת התיאטרון על דרך המלך". חובות התיאטרון מוערכים ב-72 מיליון שקל

בתום דיון שהתקיים היום (א'), קבע לפני זמן קצר בית המשפט המחוזי בת"א (השופט איתן אורנשטיין) כי קיימים סיכויים להבראת התאטרון הבימה. הנשיא אורנשטיין קבע כי "סבורני בזהירות הראויה ומבלי לקבוע מסמרות כי לעת הזו קיימים סיכויים להבראת התיאטרון על ידי הנאמנים".

 

 

השופט קבע בהחלטתו כי "אדגיש שנמצאים אנו בשלב מקדמי של ההליך, בטרם היתה יכולת למצות את מלוא הנדרש, טרם גובשו כול החובות והתקבלו עמדות הנושים. עם זאת כבר לעת הזו ניתן לומר שהנאמנים עשו רבות על מנת לקדם הליך אפשרי של הבראה לשם העלאת התיאטרון על דרך המלך".

תיאטרון הבימה תיאטרון הבימה צילום: אוראל כהן

 

 

עוד קבע השופט: "לעניין זה אציין בין היתר: הסכמות שהגיעו הנאמנים עם נושים מסוימים שיאפשרו את המשך המופעים, העסקת מנהל אומנותי שהוא בעל יכולת מוכחת בתחום, צמצום הוצאות, שיפור רווחיות ועוד. הנאמנים גם הציגו עקרונות לתוכנית הבראה שלפיה תשופר הרווחיות של החברה".

 

כזכור, נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, השופט איתן אורנשטיין מינה לאחרונה את עו"ד דורית לוי טילר ורו"ח חן ברדיצ'ב כנאמנים לתיאטרון הלאומי הבימה לצורך ניהולו. חובות התיאטרון נאמדו לאחרונה על פי המדינה בסך של כ-72 מיליון שקל.

 

 

x