$
משפט

נוה: "שטייף העידה שעם קצת לחץ על אישתי היא תעשה נזק"

יו"ר לשכת עוה"ד לשעבר ערער על ההחלטה שלא להעמיד לדין את כתבת גל"צ; לטענתו, שטייף "הודתה הלכה למעשה בביצוע עבירות פליליות חמורות"; לדבריו, החסינות הותנתה בין היתר בכך שתמסור את כל המידע שברשותה לגורמי אכיפת החוק - וההדלפות מהימים האחרונים הוכיחו שלא כך הדבר

ענת רואה ותומר גנון 15:2929.12.19

יו"ר לשכת עורכי הדין לשעבר, אפי נוה, הגיש היום (א') ערר לפרקליטות המדינה נגד ההחלטה שלא להעמיד לדין ולהעניק חסינות לכתבת גלי צה"ל הדס שטייף, והגורם שפרץ בשבילה את שלושת הטלפונים הניידים שלו.

 

 

 

באמצעות עוה"ד בעז בן צור, כרמל בן צור וגיא רוה, טוען נוה כי עיון בהודעות שמסרו שטייף והפורץ למשטרה, מלמד כי היא "הודתה הלכה למעשה בביצוע עבירות פליליות חמורות, ולא הייתה הצדקה לתת לה חסינות בגין פעולות פסולות אלה, קל וחומר להעניק לה חסינות".

 

עוד טוען נוה בערער כי "בניגוד להצהרות רשמיות של גורמי אכיפת החוק, בפועל, ניתנה לשטייף הבטחה לחסינות עוד בחודש ינואר 2019, כך שלמעשה, לא התקיים הליך אמיתי של בירור אשמה. עוד הובהר כי החסינות שניתנה הותנתה במספר תנאים, שאחד מהם היה למסור את כל המידע שברשותה לגורמי אכיפת החוק.

מימין: עו"ד אפי נוה הדס שטייף מימין: עו"ד אפי נוה הדס שטייף צילום: יריב כץ

 

 

"ואולם, העובדה שהמידע בטלפונים דלף בימים האחרונים, מלמד כי דומה ששטייף הפרה הבטחות אלה, והדליפה את החומרים, כך שגם מטעם זה לא היה מקום לכבד את החסינות שהובטחה לה. מסקנה זו נלמדת הן מהעובדה שהטלפונים והמידע שבהם טרם נמסרו לעורר, כמו גם העובדה שהחומר שדלף, על פי פרסומים, מוין בתיקיות על פי נושאים – בדומה לאופן ששטייף סידרה את החומרים לאחר שחיטטה בהם, כעולה מהודעות הגורמים הרלוונטיים במשטרה".

 

"בהודעתה במשטרה", נטען במכתב, "תיארה שטייף את השתלשלות העניינים. לשטייף, לטענתה, הגיעו "שמועות" (בעלמא) ביחס לנוה. במסגרת זאת, שטייף יצרה קשר עם מספר מתמחים, שהעלו טענות ביחס אליו. מדובר במתמחים שנכשלו בבחינות לשכת עורכי הדין, והאשימו בכך את נוה. לאותם מתמחים היה אינטרס ברור לפגוע בנוה, נוכח העמדה המקצועית שאחז בה שהייתה ידועה לכל בדבר הצורך להקשיח את התנאים לקבלת רישיון עו"ד, והפעולות שקידם במסגרת זאת.

 

"אחת מאותן מתמחות סיפרה לשטייף כי היא מכירה את חני נוה, אשתו של העורר, שהייתה מצויה איתו בסכסוך גירושין קשה. המתמחה סיפרה לשטייף כי גב' נוה סיפרה לה בתמימותה על טלפונים זרוקים של אפי נוה בבית ושהיא נתנה אותם לחנות מומחה לפיצוח בדיזנגוף'.

 

"שטייף הבינה", נטען בערר, "כי לפניה הזדמנות פז לקבל לידיה את הטלפונים של נוה, ובעקבות כך יצרה שטייף קשר עם גב' נוה. שטייף מציינת כי היא יצרה קשר עם גב' נוה – 'מתוך הבנה שיש לי גישה לנשים והייתי רוצה לשמוע ממנה מה יש לה. יצרתי קשר עם חני נווה, שכמו שידעתי שיתפה איתי פעולה אחרי שעשתה עליי 'גוגל' והבינה שאפשר לסמוך עליי'.

 

"אחד יוליוס רוזנברג"

 

"במהלך הפגישה בין שטייף לגב' נוה" נטען במכתב, "היא (גב' נוה) סיפרה לי ש'אי אפשר לעשות שימוש בטלפונים כי המעבדה טוענת שאפי נווה עשה איזשהוא צעד שאי אפשר לפרוץ אותם ואין עליהם דבר'.

 

"לאחר זאת מספרת שטייף", נטען בערר, "'עשיתי מספר שיחות טלפונים עם גורמים שונים שאינני יכולה לחשוף, שהם גם לא יודעים למה ניסיתי לברר אפשרות לפריצה לטלפון  (...) כך הצלחתי להגיע לגורם המוכר לי היטב שאמר לי שאין שום בעיה, ושאני אביא לו את הטלפונים, ושנוכל לפתוח אותם".

 

"בהמשך", נטען בערר, "נקבעה פגישה משותפת בין שטייף לבין גב' נוה ואותו גורם שמסר לה שהוא יכול לפרוץ לטלפונים – אחד יוליוס רוזנברג. השלושה נפגשו ביום 17.12.18, ובפגישה זו מסר רוזנברג כי "הוא ייקח את הטלפונים שהיו מצויים בחנות אליהם הועברו בניסיון לפרוץ אליהם על ידי גב' נוה ואני יעודכן בהמשך ואנחנו נפרדים".

 

"שטייף ממשיכה ומספרת", כך נטען בערר, "כי באותה תקופה היא 'ממשיכה את הקשר עם חני נוה, קשר יומיומי כשאני מבינה שהבחורה במצוקה – היא נקודת חולשה שעם קצת לחץ היא יכולה לעשות נזק למה שאני חושדת שאפשר לגלות'".

 

"ביום 23.12.2018 הגיעה שטייף לביתו של רוזנברג", נטען בערר, "לאחר שהאחרון הצליח לפרוץ לטלפונים הניידים. וכך מתארת שטייף את המפגש: 'ביום 23.12.18 בבוקר, אני מגיעה לבית באשקלון, בבית של המקור שלי (='הגורם'), והוא מתחיל להראות לי את החומרים שלטענתו הוצאו משני פלאפונים מסוג סמסונג גלקסי ושנינו המומים. אנו עוברים יחד משך שעות על החומרים, ולא מאמינים למה שאנחנו רואים".

 

"בהמשך מספרת שטייף", נטען בערר, "כי באותו יום, 23.12.2018, היא ורוזנברג 'ישבו שעות' על תוצרי הפריצה, והיא עיבדה ומיפתה אותם, ואז הדפיסה אותם ולקחה אותם על Disk on key".

 

"למחרת, 24.12.2018", נטען בערר, "הגיעה שטייף לפגישה בגלי צה"ל כשהיא מצוידת בחומרי הפריצה. לאחר שיחה משפטית, "רזי ברקאי ואני יחד עם קנטי נשארו לעלעל על החומרים בקלסרים כדי להבין את חומרתם ומשמעותם. בינתיים החלטנו שאנחנו מתחילים לעבוד שאם אנחנו מקבלים אישור מייעוץ המשפטי – מה אנחנו מפרסמים, איך ובאיזו דרך'.

 

"שטייף מוסיפה ומספרת", נטען בערר, כי 'רזי ברקאי, נורית קנטי ואילאל שחר מודעים לזה שהחומרים הופקו מטלפונים שהגיעו לידיי מחני נווה, והם אינם יודעים מי הגורם שבפועל פרץ את הטלפונים. היחידה שיודעת על מי הגורם – זה אני. ומרגע זה – אנחנו ממתינים לשמוע מה אומרים בייעוץ המשפטי. ואני ממשיכה לחטט".

 

"הדברים לא עצרו שם", נטען בערר. "שטייף, כך נראה, לא הייתה מרוצה מכך שלא ניתן לה אישור של הייעוץ המשפטי של הפרקליטות הצבאית לפרסם את החומרים. כעולה מעדותה, היא לא מצאה פגם בהתנהלותה, וחיכתה לאישור לפרסום תוצרי הפריצה הבלתי חוקית.

 

"בעקבות כך, יצרה שטייף קשר ישיר עם לא פחות מאשר פרקליט המדינה, שי ניצן. שטייף תיארה בפני ניצן את החומרים שהיו ברשותה, אך לא חשפה אותם בפניו. כעבור זמן קצר, העידה שטייף, 'מצלצל אליי שי ניצן, מדבר איתי על החשיבות הציבורית שיש בחומר כפי שהוא מבין אותה ומבקש ממני להעביר את החומרים לידיכם' כך ממש. פרקליט המדינה באותו שלב, חשוב להדגיש, אינו יודע מהם תוצרי הפריצה, וכל המידע שבידיו הוא סיפורים שמספרת לו שטייף.

 

"שטייף העבירה חומרים רבים מהמכשירים הניידים לידי המשטרה", נטען בערר. "עוד עולה מהודעתה של שטייף כי היא מסרה לידי המשטרה 'סימולציה של שידור שהכנתי שיש בו בעצם את הפוקוס על הדברים שהם ציבוריים מבחינת מה שאני כעיתונאית רואה בהם עבירות לכאורה של אפי נווה ואחרים'".

x