$
רכב

הדפיסו למבורגיני בתלת מימד, והופתעו לקבל את 'הדבר האמיתי'

אב ובנו מקולורדו הדפיסו את רכב היוקרה במדפסת תלת מימד לגודל מלא ואז בכירה בחברה האיטלקית צלצלה והודיעה להם כי כהוקרה יקבלו לשבועיים למבורגיני אוונטדור S. "זה היה כמו לקבל שיחת טלפון מהאפיפיור שמודיע שהוא מגיע לארוחת ערב", סיפר האב

שירות כלכליסט 09:2129.12.19
מה שהחל כמשחק פשוט בין אב ובנו הפך להפתעת חג מולד חד-פעמית מיצרנית הרכבים האיטלקית למבורגיני למשפחה מקולורדו.

 

סטרלינג באקוס, בן 54 ובנו זאנדר בן ה-12 שיחקו יום אחד במשחק הסימולציה forza horizon 3 כאשר הבן שאל את אביו אם הם יכולים לבנות יחד את המכונית האהובה עליהם: למבורגיני אוונטדור. באקוס, פיזיקאי במקצועו, סיפר ל-CNN שהוא היה מאז ומתמיד "איש של למבורגיני" ושלא היסס כשבנו פנה אליו בבקשה.

 

 

 

השניים החלו לתכנן את הפרויקט השאפתני שלהם בפברואר 2018 והוא הסתיים לפני חודשיים בשיחת טלפון  מפתיעה ממנכ”לית השיווק של למבורגיני, מקטיה באסי. "רעדתי בכל גופי מאחר וזה היה כמו לקבל שיחת טלפון מהאפיפיור שמודיע שהוא מגיע לארוחת ערב", סיפר סטרלינג באקוס. באסי אמרה לבאקוס שהחברה מעוניינת לצלם פרסומת לחגים עם משפחתו. בנוסף, הם ישאילו להם למבורגיני אוונטדור S למשך שבועיים. מחירו של רכב זה הוא כ-460 אלף דולר. לפי יצרנית הרכבים, בשנה שעברה נמכרו 649 ימכוניות למבורגיני אוונטדור S. באקוס סיפר שנהג באוונטדור שהושאל להם כל יום וכי לא ישכח את נדיבותה של החברה".

 

הלמבורגיני שהודפסה בתלת מימד הלמבורגיני שהודפסה בתלת מימד צילום: CNN

 

למרות שמדיניות למבורגיני היא נגד זיוף רכביה, הפרויקט של באקוס הוא מחווה ל-STEM (מדע, טכנולוגיה, הנדסה ומתמטיקה). פרויקט שאינו מסומן כלמבורגיני, ואינו נמכר כאחד, וזאת כנראה הסיבה לפי סטרלינג שהחברה לא מתנגדת לפרויקט.

 

כדי להדפיס את רוב החלקים בפרויקט הרכב שלהם, באקוס השתמש במודל צעצוע שהגדיל בתוכנת Solidworks, המיועדת לתכנון דגמי 3D. בעזרת מדפסת שולחן תלת מימד, QIDI X Pro, הם הצליחו להדפיס את רוב החלקים אשר שימשו אותם. סטרלינג סיפר כי כמעט כל חלק ברכב היה מאתגר להדפסה.

עד היום, הוציא באקוס על הפרויקט סכום של כ-23 אלף דולר, והוא מייעד את חודש אוגוסט כחודש בו ייחשף הפרויקט הגמור.

 

x