$
משפט

דיווח: תוכן הטלפון הנייד של אפי נוה דלף

אלפי קבצים שהיו בטלפון הנייד של יו"ר לשכת עורכי הדין לשעבר דלפו - וקיים חשש שישמשו לסחיטת שופטים. בין התכנים: שיחות עם בכירים במערכת אכיפת החוק. נוה: "זה יכול לדלוף או מהמשטרה או מהפרקליטות". הפרקליטות: "העניין אינו מוכר"

ynet 21:5924.12.19

אלפי קבצים, בהם תמונות, סרטונים והודעות שהיו בטלפון הנייד של יו"ר לשכת עורכי הדין לשעבר אפי נוה דלפו והגיעו לידי גורמים שלחלקם גם יש זיקה לארגוני פשיעה. כך דווח הערב (יום ג') בחדשות רשת.

 

 

נוה עצמו הביע חשש כבד מכך שהחומרים שבטלפון הנייד ידלפו, ובהם שיחות רגישות עם שופטי בית המשפט העליון, נשיאי בתי המשפט המחוזיים, עורכי דין בכירים, שרים, פוליטיקאים ועיתונאים.

 

לפי הדיווח, מדובר בשיחות רגישות עם בעלי הדרגות הבכירות ביותר במערכת המשפט ואכיפת החוק, וקיים חשש שהמידע ישמש ככלי להפעלת לחצים על שופטים בכירים מכהנים ולהטיית תהליכים משפטיים. בין היתר, גם עורכי ועורכות דין עלולים להיות נתונים לסחיטה.

 

גורמים בפרקליטות ציינו כי ידוע שנוה היה בקשר עם הגורמים הבכירים ביותר בפרקליטות, והדגישו כי ככל שיש שם שיחות על תיקים רגישים, על סודות מקצועיים או על דברים אינטימיים של פרקליטים, אלו יכולים לשמש כלים עבור בעלי אינטרסים.

אפי נוה אפי נוה צילום: ראובן קסטרו

 

 

כזכור, נוה והשופטת אתי כרייף מבית משפט השלום בנתניה מואשמים בשוחד בכפוף לשימוע במסגרת פרשת "מין תמורת מינוי". נוה מואשם גם במרמה והפרת אמונים בכפוף לשימוע, והשופטת כרייף מואשמת בהשמדת ראייה. הפרקליטות החליטה כי העיתונאית הדס שטייף, שנחקרה בשל העברת החומרים של נוה למשטרה, לא תעמוד לדין למרות הפגיעה בפרטיותו.

 

בהחלטת הפרקליטות נכתב כי "נוכח האינטרס הציבורי המובהק בבחינת חשדות לפגיעה חמורה בטוהר המידות בהליך מינוי שופטים בישראל, לא ניתן היה להתעלם מפנייה זו, מה גם שבאותה עת לא היה ברור כיצד בדיוק מידע זה הגיע לשטייף".

 

יו"ר לשכת עורכי הדין לשעבר מסר בתגובה לדיווח: "אני לא מבין את זה. איך זה קרה? איך כל הדברים האלה דולפים? יש צו איסור פרסום מוחלט. זה יכול לדלוף או מהמשטרה, או מהפרקליטות או ממני - ולי אין את החומרים האלה בכלל".

 

מהפרקליטות נמסר בתגובה: "העניין אינו מוכר לנו. אנו מסבים את תשומת הלב לכך שישנו צו איסור פרסום על כל פרט או מידע שהושג מתוך הטלפונים הסלולריים של מר אפי נוה, ובכלל זה שיחות ומסרונים, גם אם הם מצויים בידי צד שלישי כלשהו".

x