שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
תיירות

פסיקה באירופה: נשפך עליכם קפה בטיסה? תוכלו לתבוע פיצויים

נערה אוסטרית תבעה חברת תעופה לאחר שבהלך טיסה היא נכוותה מקפה חם שהוגש לאביה. החברה ניסתה להתחמק בנימוק שהיא אחראית רק על תקריות שבהן יש סכנות הקשורות לטיסה, אבל ביה"ד העליון של האיחוד האירופי חשב אחרת

שירות כלכליסט 23:3019.12.19

נוסעים שנכוו ממשקאות חמים במהלך טיסה יכולים לתבוע מחברת התעופה אחריות לנזקים, כך פסק השבוע בית הדין העליון של האיחוד האירופי (CJEU).

 

 

 

הפסיקה התקבלה בעקבות תביעה שהגישה נערה אוסטרית שדרשה פיצויים מחברת התעופה Niki Luftfahrt בעקבות תקרית שבה נכוותה מקפה חם שהוגש לאביה במהלך טיסה.

 

חברת התעופה, שכבר הכריזה על פשיטת רגל, טענה כי אינה נושאת באחריות לתקרית מאחר ואיננה מכוסה באמנת מונטריאול, שאחראית לפיקוח על מתן פיצויים לקורבנות של אסונות תעופה, או ללקוחות שסבלו מעיכובים, נזק או איבוד כבודה.

 

אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: שאטרסטוק

 

 

חברת התעופה אמרה כי היא נושאת באחריות על תקריות שבהן סכנות הקשורות לטיסה. לפי החברה, לא ניתן לקבוע האם הקפה נשפך

בגלל פגם במגש או בגלל התנודתיות של המטוס.

 

אמנת מונטריאול, שמטרתה היתה לאזן בין האינטרסים של חברות התעופה ולבין הנוסעים, לא הגדירה את המילה "תקרית". בית הדין קבע שנזקים לא יכולים להיות מוגבלים רק לסכנות הכרוכות בטיסה.

 

חברת תעופה יכולה להיות מזוכה מאחריות אם תוכיח שהנוסע יצר או תרם לנזק.

 

כעת זהו הזמן של בית המשפט באוסטריה, שם הוגשה העתירה, להשתמש בפסיקה של בית הדין העליון של האיחוד האירופי בכדי ליישב את הוויכוח בין חברת התעופה והנוסעת.

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

x