$
משפט

בלעדי לכלכליסט

בקשת פירוק לחברת התפעול של מגדלת הקנאביס 'טבע אדיר'

לכלכליסט נדע כי 'קנאמדיק', הנמצאת בהסכם מסחרי לתפעול מגדלת הקנאביס הוותיקה 'טבע אדיר', הגישה בקשה לפירוק החברה לאחר שהיק"ר לא אישר אחד מבעלי המניות בחברה. 'קנאמדיק': "הנושא עתיד להיבחן מול משרד הבריאות ואנו בוחנים את פעילותנו בהמשך"

צלי גרינברג 14:0716.12.19

חברת 'קנאמדיק', שחתומה על הסכם מסחרי לתפעול מגדלת הקנאביס הרפואי הוותיקה 'טבע אדיר', אחת משמונה מגדלות הקנאביס הרפואי הוותיקות בישראל, הגישה בקשה לפירוק, לאחר שאחד מבעלי המניות שלה שהוא בעל עניין לא אושר על ידי היק"ר (היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות). כך נודע לכלכליסט.

 

 

בקשת הפירוק, שעל תכניה מוטל חיסיון, מעלה סימן שאלה לגבי המשך פעילותה של 'טבע אדיר', המסתמכת על 'קנאמדיק' לטובת תפעולה. גורמים בשוק הקנאביס אמרו לכלכליסט, כי "טבע אדיר עדיין בעלת הרישיון לפעילות, אבל הוצאת קנאמדיק מותירה אותה למעשה ללא כל אפשרות לתפעל את החברה".

 

לכלכליסט נודע עוד, כי החברה עתידה להיפגש עם היק"ר בנושא במהלך השבוע הקרוב, וגורמים בשוק מעריכים, כי על סמך תקדים תיקון עולם, משרד הבריאות ימצא פתרון זמני להפעלת החווה, כדי לא להעמיק את המחסור הקיים בשוק הקנאביס הרפואי בישראל.

חממת קנאביס חממת קנאביס צילום: בלומברג

 

 

לטבע אדיר כ-2,500 מטופלים במסגרת ההסדרה הישנה - המצב טרום רפורמת הקנאביס הרפואי של משרד הבריאות המחייבת תקינה למוצרי הקנאביס הרפואי ומכירתם במסגרת בתי המרקחת, והיא החלה למכור בבתי המרקחת במסגרת ההסדרה החדשה - רפורמת הקנאביס הרפואי של משרד הבריאות. ייחודה של טבע אדיר לעומת שאר המגדלות הוותיקות הפועלות כיום בתחום הוא בתוצרת שמגודלת ללא ריסוסים וחומרי הדברה וללא הקרנה על הקטיף.

 

טבע אדיר הקימה לאחרונה חוות קנאביס רפואי חדשה ביישוב 'פתחיה', הסמוך למזכרת בתיה, שבה השקיעה החברה ונמצאת בהסכמי קנייה ומכירה עם מספר חברות ציבוריות וביניהן: קאנומד, שחתמה עימה על מכירת קנאביס רפואי; יוניבו, שחתמה על ייצור מוצרי קנאביס רפואי עבורה; וטוגדר פארמה, שחתמה עימה על מכירת מוצרי קנאביס רפואי.

 

ומה עם תחליף למטופלים?

 

עצירת פעילותה של טבע אדיר מחריפה עוד יותר את המחסור הקיים למטופלים בשוק, ובייחוד לאלה שטופלו במשך העשור האחרון בזנים שטופחו על ידי החברה, והמטופלים מאשימים בכך את ה'הסדרה החדשה'.

 

דנה בר און, יו"ר עמותת מטופלי הקנאביס הרפואי, אמרה לכלכליסט, כי "כל נבואותיה השחורות של העמותה התגשמו אחת לאחת, וכעת גם זאת שהתריעה מפני קריסתן של אחת משמונה המגדלות אשר פעלו ברצף משך למעלה מעשור במסגרת ההסדרה הישנה. הרפורמה של ליצמן מותירה לבעלי העסקים אחת משתי ברירות: לעשוק את המטופלים או לקרוס. מי ידאג כעת לתחליף הולם עבור המטופלים שתלויים במוצרי טבע אדיר לבריאותם?".

 

מקנאמדיק נמסר בתגובה: "הנושא עתיד להיבחן מול משרד הבריאות ואנו בוחנים את פעילותנו בהמשך".
x