$
משפט

אישום: יו"ר בזק, שלמה רודב, ואשתו העסיקו עובדת זרה ללא אשרת עבודה במשך 3 שנים

על פי כתב האישום שהגישה רשות האוכלוסין וההגירה, אשרת העבודה של העובדת הזרה מהפיליפינים, שהועסקה בעבודת משק בית בביתם בסביון, פגה עוד ב-2009. כמו כן לא הוסדר עבורה ביטוח רפואי, וזאת בניגוד לדין

תומר גנון 14:1414.12.19

יו"ר בזק, שלמה רודב, ואישתו מרב העסיקו בביתם בסביון במשך שלוש שנים עובדת זרה מהפיליפינים ללא אישורים. כך עולה מכתב אישום שהגישה שלשום (ה') רשות האוכלוסין וההגירה לבית הדין האזורי לעבודה בת"א.

 

 

 

על פי כתב האישום, לפני למעלה משנה (6.11.18) בשעת צהריים, הגיעו פקחי רשות האוכלוסין וההגירה עם צו בית משפט לביתם של בני הזוג רודב. בבית נמצאה עובדת זרה מהפיליפינים המועסקת בעבודות משק בית.

שלמה רודב שלמה רודב צילום: אוראל כהן

 

"הנאשמים קיבלו את העובדת הזרה לעבודה מבלי שהממונה או עובד משרד הפנים מטעמו התיר בכתב העסקתה של העובדת אצל מי מהנאשמים", נטען בכתב האישום, "הנאשמים העסיקו את העובדת לפחות שלוש שנים עובר למועד הביקורת שלא על פי היתר כדין".

 

"העובדת לא הייתה בזמנים הרלבנטיים לכתב האישום אזרחית ישראל, או תושבת בה", נכתב בנוסף, "הנאשמים קיבלו אותה לעבודה והעסיקו אותה מבלי שהייתה רשאית לעבוד בישראל בכלל, ואצל הנאשמים בפרט. העובדת החזיקה ברישיון תייר בעל רישיון עבודה שתוקפו פג ב-28.12.2009. הנאשמים העסיקו את העובדת מבלי שהסדירו עבורה במשך כל תקופת העסקתה ביטוח רפואי בניגוד לדין".

 

"במעשיהם המפורטים", נטען בנוסף, "ביצעו הנאשמים במשותף את העבירות הבאות: העסקת עובדת זרה שלא כדין, העסקת עובדת זרה שלא הייתה רשאית לעבוד בישראל ואצל הנאשמים, וכן עבירה של העסקה ללא ביטוח רפואי בניגוד לחוק עובדים זרים".

 

טרם הוגש מענה לכתב האישום.

 

טרם התקבלה תגובת רודב.

x