$
רכב

דווקא בתקופה שבה חברות השכרת הרכב מחפשות כיוון: ליפט מבצעת ניסוי ראשון בתחום

החברה האמריקאית הודיעה שתפעיל שירות השכרת מכוניות בלוס אנג'לס ובסן פרנסיסקו. הרכבים - פולקסווגן ומאזדה. המחיר מתחיל ב-35 דולר ליום לא כולל תוספת ביטוח

תומר הדר 15:1513.12.19

שחקנית גלובלית בשוק ההשכרה או בלון ניסוי? חברת ליפט האמריקאית הודיעה שתפעיל שירות השכרת מכוניות שיפעל בשלב ראשון בלוס אנג'לס וסן פרנסיסקו.

 

 

לפי הודעת החברה, היא תעניק 20 דולר לכל לקוח של ליפט כדי להגיע אל נקודות האיסוף של רכבי ההשכרה. כדי להתחרות בחברות ההשכרה הוותיקות הודיעה ליפט שלא תגבה מלקוחות תשלום על חריגה ממכסת קילומטרים ושתאפשר השכרה גם לנהגים צעירים, כלומר בני 22 ומעלה. היצע הרכבים של ליפט יכלול פולקסווגן פאסאט ופולקסווגן אטלס בסן פרנסיסקו ומאזדה 3 ומאזדה 3 cx בלוס אנג'לס.

 

המחיר: החל ב-35 דולר ליום. לפי פרסומי החברה, ליפט מציעה שלושה מסלולי כיסוי ביטוחי הדורשים תוספת של 16 דולר למכונית משפחתית ו-25 דולר לרכבי הכביש-שטח. מטבע הדברים, לפי ליפט מדובר בבלון ניסוי המיועד לבחון את נכונות הצרכנים לשכור רכבים, ניסוי שהצלחתו תקבע האם להתרחב לערים נוספות.

 

 

רכב של ליפט רכב של ליפט צילום: שאטרסטוק

 

 

בעידן הנוכחי חברות ההשכרה הגדולות מתמודדות עם איום חדש: תחבורה שיתופית. בניגוד למודל שהיה נהוג באופן מסורתי, שבו הלקוחות שוכרים רכב ליום או יותר, כיום קיימות חברות, גם בישראל, שפועלות על בסיס השכרה לפי שעה או אפילו פחות.

 

מדובר בהשכרה המבוססת על אמצעים טכנולוגיים כדוגמת סמארטפונים המאפשרים למשתמש לתאם מראש גם את המיקום הרצוי וגם את משך ההשכרה. זאת בניגוד למודל הוותיק והמסורבל של חברות ההשכרה הגדולות, הדורש בין היתר משרדים, מגרשי חניה ענקיים ואנשי תפעול.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x