$
בחירות 2020

יאיר לפיד מוותר על הרוטציה בכחול לבן לקראת הבחירות

בישיבת הסיעה אמר לפיד כי "יש לנו תפקיד היסטורי. אנחנו צריכים לשחרר את המדינה, זו מלחמת השחרור שלנו. לשחרר את המדינה מהשחיתות. לשחרר אותה מהסחטנות. לשחרר אותה מהקיצוניות. לשחרר אותה מנתניהו"; גנץ קרא לנתניהו לוותר על החסינות עוד היום; נתניהו: "גנץ ולפיד, די עם התרגילים השקופים. אני קורא לליברמן להיכנס למו"מ מואץ ב-48 השעות שנותרו"

צבי זרחיה 15:2309.12.19

יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, הודיע היום (ב') בישיבת סיעת כחול לבן בכנסת, כי הוא מוותר על הרוטציה עם ראש המפלגה, בני גנץ, אם יתקיימו בחירות: "אנחנו עדיין מקווים שנצליח למנוע בחירות. אם יהיו בחירות החלטנו שהפעם לא תהיה רוטציה. נלך כולנו, כחול לבן גדולה, מאוחדת מאחורי גנץ, המועמד שלנו לראשות הממשלה". היום סיכמו הליכוד וכחול לבן כי אם לא יצליחו הניסיונות להרכיב ממשלה, הבחירות הבאות יתקיימו ב-2 במרץ.

 

 

 

לדבריו, "יש לנו תפקיד היסטורי. אנחנו צריכים לשחרר את המדינה, זו מלחמת השחרור שלנו. לשחרר את המדינה מהשחיתות. לשחרר אותה מהסחטנות. לשחרר אותה מהקיצוניות. לשחרר אותה מנתניהו.

 

בני גנץ ויאיר לפיד בסיעת כחול לבן היום בני גנץ ויאיר לפיד בסיעת כחול לבן היום צילום: אלכס קולומויסקי

 

"אני לא מרגיש שאני מוותר. אני מרגיש שיש לי זכות גדולה. זו זכות גדולה להיות חלק מכחול לבן. להיות חלק משינוי שהמדינה הזו זקוקה לו כאוויר לנשימה. חלק מהשינוי – זה לזכור שלא אתה מה שחשוב, אזרחי ישראל הם מה שחשוב.

 

"כשאמרתי שלנתניהו 'קרה משהו'. הכוונה היתה לרגע שבו הוא החליט שהוא יותר חשוב מהמדינה. שהוא כבר לא משרת ציבור, הציבור צריך לשרת אותו. זה לא יקרה בחדר הזה. בחדר הזה ישראל לפני הכל.

 

מה שחשוב זה לא הרוטציה ולא הכסא. לא באתי לפוליטיקה בשביל הכסא. היה לי כסא הרבה יותר נוח בקריירה הקודמת שלי. מה שחשוב זה התוצאות של התלמידים במבדקי פיז"ה, והקריסה של חדרי המיון, והילדים בממ"דים בעוטף עזה.

 

"בנינו את המפלגה הגדולה ביותר במדינה. הגדרנו עקרונות וערכים ועמדנו בהם מול כל הפיתויים. אנחנו נעשה הכל למנוע את הבחירות ביומיים הקרובים. אם נצליח, מה טוב. אם לא - כחול לבן תרוץ בבחירות ביחד, בהנהגתו של בני גנץ. תרוץ ותנצח", אמר לפיד.

 

גנץ: "שנוכל למצות מו"מ ללא חסינות"

 

בישיבת הסיעה אמר היו"ר גנץ כי "אני חוזר ואומר לראש הממשלה – את מה שאמרתי לך ולנציגך מהיום הראשון. אם תוותר על החסינות, אנו כבר בתחילתו של שיח. גררת לבחירות פעמיים בגלל החסינות. התבצרת מול קווי היסוד של הבלוק. אני קורא לך להתחייב בקולך שלא תבקש חסינות. מגיע לאזרחי ישראל לדעת שלפני שתגרור אותנו לעוד מערכת בחירות תאמר מהן כוונותיך.

 

"אני קורא לך עוד היום שנוכל למצות מו"מ ללא חסינות על הקמתה של משלת אחדות נמצא את הדרך. ונתחיל לעבוד בשביל אזרחי מדינת ישראל".

 

גנץ הוסיף: "אמרתי שנתניהו צריך לוותר על החסינות כתנאי להמשך. לא יכול להיות שב-3 כתבי אישום הוא יסתתר תחת החסינות. לא נוכל לדון בכך". ביחס לויוכוחים בתוך ה"קוקפיט" אמר גנץ:  "אני ויאיר שותפים וכך בכוונתנו להמשיך".

 

נתניהו מסר בתגובה: "גנץ ולפיד, די עם התרגילים השקופים שנועדו להסיט את תשומת הלב מכך שאתם מסרבים להקים ממשלת אחדות לאומית רחבה שתכונן ברית הגנה עם ארה"ב ותספח חלקים נרחבים של יהודה ושומרון. כיוון שלפיד וגנץ מתמידים בסירובם ועוסקים רק בספינים חלולים, נותרה רק אפשרות אחת למנוע בחירות מיותרות: אני קורא לאביגדור ליברמן להיכנס למו"מ מואץ ב-48 השעות שנותרו כדי להקים ממשלת לאומית חזקה לישראל".

x