שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
רכב

מאסק: מכונית לוטוס שקניתי ב-2013 שימשה השראה לטנדר החשמלי

מאסק פיתח משיכה מיוחדת ללוטוס של ג'יימס בונד, ורכש לפני 6 שנים את המכונית בכמיליון דולר מזוג אמריקאי ששילם עבורה 100 דולר בלבד

תומר הדר 12:5009.12.19

אילון מאסק, כך ניכר בשבועות האחרונים, מסרב לנוח: החל במשפט המתוקשר בו זכה מאסק שטען כי צוללן שפעל להצלת ילדים שנלכדו במערה הוא כביכול פדופיל וכלה בתקרית הסייברטראק, הטנדר הראשון של טסלה, שמאסק הבטיח שחלונותיו אינם מסוגלים להישבר - שצמד מחלונותיו נשברו דווקא במהלך ההשקה העולמית.

 

 

 

אך ההשראה לטנדר של טסלה שעיצובו נחשב ללא ספק ליוצא דופן, מגיעה ממכונית אחרת: לוטוס אספרי, מכונית ספורט בריטית שזכתה לכמה שנות תהילה במהלך שנות השבעים והשמונים, במיוחד לאחר שמכונית כזו שימשה את דמותו של הסוכן הקולנועי ג'יימס בונד והוסבה לצוללת ש"כיכבה" בסרט "המרגל שאהב אותי".

 

הטנדר של טסלה הטנדר של טסלה

 

 

מאסק, שפיתח אהדה מיוחדת ללוטוס של ג'יימס בונד, הודה כי עיצובו של הטנדר של טסלה שואב השראה מהמכונית של לוטוס, אותה מכונית-צוללת שרכש לאוסף הפרטי שלו בשנת 2013. מאסק, כך מתברר, רכש את המכונית ב-997 אלף דולר מזוג אמריקאי ששילם עבור אותה מכונית 100 דולר בלבד.

 

 

 

הזוג, המתגורר בלונג איילנד ניו יורק הגיע, בדומה לאמריקאים רבים, למכירה פומבית של תוכן יחידות אחסון נטושות שהתקיימה בשנת 1989 ושילם 100 דולר תמורת תכולתו של מחסן נטוש שבעליו נעלם. בתוך המחסן המתינה אחת משמונה מכוניות לוטוס מקוריות ששימשו לצילומי המרגל שאהב אותי, כולל כל האביזרים הקוסמטיים ההופכים את המכונית כביכול לצוללת. לאחר תהליך שיחזור קצר הגיעה המכונית למכירה פומבית ונרכשה על ידי מאסק, שהפך את הזוג המאושר לעשירים בין לילה.

x