שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

האחים אלוביץ' תובעים 20 מיליון שקל מהמדינה: "התרשלה בשמירת ערכו של חשבון ני"ע שחולט"

במסגרת החקירה הפלילית בפרשת בזק, ניתן צו חילוט נגד שאול בלבד; למרות זאת, תפסה המשטרה גם את חלקו בחשבון של האח יוסי - שלא נחשד כלל בפרשה; כעת, תובעים שניהם את המדינה בטענה כי ערכו של החשבון שחולט צנח

משה גורלי 13:3606.12.19

שאול אלוביץ', לשעבר בעל השליטה בבזק ונאשם בתיק 4000 הגיש יחד עם אחיו יוסי תביעה נזיקית בסך 20.5 מיליון שקל נגד המדינה.

 

באמצעות עורך דין יצחק יערי ממשרד חן, יערי, רוזן-עוזר נטען שרשלנותה של המדינה בשמירת ערכו של חשבון ניירות ערך שחולט, גרמה לאחים את ההפסד בסכום הנטען.

 

במסגרת החקירה הפלילית של רשות ני"ע ניתן צו חילוט נגד שאול בלבד; למרות זאת תפסה המשטרה גם את חלקו בחשבון של האח יוסי, שלא נחשד כלל בפרשה.

 

יוסי אלוביץ' יוסי אלוביץ' צילום: יובל חן

 

מדובר בחשבון ניירות ערך שהיה בבעלות משותפת של שני האחים שנוהל בחברת אי.בי.איי. חלקו של יוסי, נטען בתביעה, היה גדול מחלקו של שאול. בעקבות בקשה שהגיש יוסי, ניתן צו לשחרר את מחצית החשבון שבבעלותו ובהמשך ניתן צו לשחרור חלק נוסף מהחשבון. חלקו של שאול כ-30%, עדיין תפוס.

 

משנתפס החשבון, טוען עו"ד יערי, חובה היתה על המדינה לשמור על ערכו הכלכלי, שעמד במועד התפיסה על כ-35 מיליון שקל. "אלא שהנתבעת התרשלה ברשלנות רבתי. לא זו בלבד שהנתבעת תפסה את חלקו של יוסי בחשבון שלא כדין....כתוצאה מכך ירד ערכו של החשבון, ולתובעים נגרם נזק כבד".

 

לשאול, לפי חישובי התביעה, נגרם נזק בסך של כ- 10 מיליון שקל, וליוסי, שחלקו נתפס שלא כדין, נגרם גם כן נזק בסך של כ-10 מיליון שקל.

 

 

שאול אלוביץ' שאול אלוביץ' צילום: אוראל כהן

 

x