שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

לאחר חשיפת הפרטים מחקירתו: ניר חפץ תובע את השר אוחנה

עד המדינה בתיק 4000 תובע חצי מיליון שקלים משר המשפטים, בגין חשיפת פרטים שנאסרו לפרסום בנאום בכנסת. אוחנה חשף תרגילי חקירה שהופעלו כלפי חפץ במסגרת חקירת תיק בזק-וואלה. חפץ תבע גם את שדרן גלי צה"ל יעקב ברדוגו: הפיץ נגדי מידע אסור בוואטסאפ של פעילי ליכוד

אלי סניור וגלעד מורג, ynet 18:2328.11.19

עד המדינה בתיק 4000 (תיק בזק-וואלה), ניר חפץ, הגיש הערב (ה) תביעה נגד שר המשפטים אמיר אוחנה, בגין חשיפת פרטים שנאסרו לפרסום בצו בית משפט, במהלך נאום במליאת הכנסת.

 

 

אוחנה חשף תרגילי חקירה שהופעלו כלפי חפץ בתיק 4000 - התיק שבו מואשם כעת ראש הממשלה בנימין נתניהו - שבעבר חפץ שימש יועץ התקשורת שלו - בשוחד.

אמיר אוחנה וניר חפץ אמיר אוחנה וניר חפץ צילום: יאיר שגיא, רויטרס

 

בכתב התביעה שהוגש לבית משפט השלום בתל אביב, דורש חפץ חצי מיליון שקל כפיצויים מאוחנה, בעקבות נאומו במליאת הכנסת לפני כשלושה שבועות. אוחנה דיבר אז על תרגיל החקירה שבו - כפי שהותר בהמשך לפרסם - נשאלה עדה שאלות חודרניות על יחסיה עם חפץ. בית המשפט עדיין אוסר לפרסם את זהותה של העדה, או כל פרט שנוגע למהות הקרבה בינה לבין חפץ.

 

בנאומו במליאת הכנסת, אמר אוחנה: "מביאים אישה צעירה שאין לה שום קשר לחקירות ראש הממשלה, ושואלים אותה סדרה של שאלות חודרניות, פולשניות, על טיב הקשר בינה ובין העד", אמר שר המשפטים. "לאחר שסוחטים ממנה כמו מלימון את כל המידע - ואני מזכיר, היא איננה חשודה בדבר - הם מפגישים ביניהם במקרה במסדרון ומזכירים לו: ניר, אנחנו יודעים הכל, נטיל על המשפחה שלך פצצה". את הדברים אמר כאמור לפני שבית המשפט התיר לפרסם חלק מהפרטים הללו.

 

כמה ימים לאחר נאומו פנה חפץ לשר אוחנה ואיים בפניו כי אם לא יתנצל בפומבי בתוך שבוע על הפרת צו איסור הפרסום - הוא יתבע אותו. אוחנה לא התנצל, וכעת כאמור הוגשה התביעה.

 

עורכי דינו של חפץ, אילן סופר ואביב רון, מסרו: "שר המשפטים ניצל באופן פסול, בזוי וזדוני את בימת הכנסת כדי לפגוע בניר חפץ ובמשפחתו ולנסות להדיח אותו מעדות האמת שמסר לרשויות האכיפה. אם מר אוחנה בונה על כך שמסך החסינות יציל אותו ממעשיו החמורים, כפי שתכנן כשהקריא את הנאום הפוגעני מן הכתב, טעות בידיו".

 

שדרן הרדיו יעקב ברדוגו שדרן הרדיו יעקב ברדוגו צילום: מאיר אוחיון

 

חפץ תובע גם את השדרן יעקב ברדוגו

 

במקביל, הגיש הערב חפץ תביעה גם נגד שדרן גלי צה"ל יעקב ברדוגו, בטענה שהפיץ נגדו מידע אסור מחקירותיו בקבוצת וואטסאפ של פעילי ליכוד. בתביעה שהוגשה גם היא לבית משפט השלום בתל אביב, דורש חפץ שברדוגו ישלם לו גם כן חצי מיליון שקלים. הוא הגיש גם תלונה רשמית על עך ליחידת הסייבר ביחידת להב 433 של המשטרה.

 

עורך דינו של חפץ, אילן סופר, מסר כי "אם הצבת משאית ברסלב מתחת לביתו של שלמה פילבר היא הטרדת עד, הרי שמעשיו של ברדוגו ביחס לניר חפץ חמורים פי כמה וכמה". הפרקליט התייחס בדבריו לפרשה אחרת שנוגעת לעד מדינה נוסף בתיק 4000, מנכ"ל משרד התקשורת לשעבר שלמה פילבר, שבה חשודים יועצי התקשורת של נתניהו בהטרדתו באמצעות שליחת כלי רכב עם רמקולים, שהשמיע דברי נאצה נגדו.

 

לפני כשבוע כאמור כבר שיגרו עורכי דינו של חפץ מכתב התראה לפני תביעה לברדוגו. לפי חפץ, ברדוגו החבר בקבוצת וואטסאפ "אחדות הליכוד", הפיץ בה דף תגובה שהוכן על ידי סניגוריו של נתניהו, עמית חדד ויוסי אשכנזי, ובו טענות שהועלו בשימוע מול היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט.

 

דף זה הכיל ככל הנראה פרטים על התרגיל שביצעה המשטרה לחפץ בעת החקירה, ובו נחשפו זהותם של דמויות מאחורי צו איסור הפרסום. כמו כן, נכתבו בדף ההשגות של פרקליטיו של נתניהו לגבי אותו תרגיל שנועד ללחוץ על חפץ ולהפוך אותו לעד מדינה. במכתב טען סופר, כאמור עורך דינו של חפץ, כי מטרת הפרסום הייתה לבזותו ולהשפילו, "תוך פגיעה קשה וחמורה בפרטיותו".

x