שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
דעות

למדינה דרושה חסינות מנתניהו

גדעון סער גילה אומץ יוצא דופן. שאר בכירי הליכוד שהשמיעו קול, בינתיים, ניצבו לצדו של נתניהו. כעת נותר לראות מי מהם יחליט להתגייס להציל את המדינה. עד אז, ילכו ויתרבו קורבנות החסינות

שחר אילן 07:3126.11.19
250 אלף מקבלי קצבאות הנכות מסתמנים בין הקורבנות הראשונים של מלחמת החסינות שמנהל ראש הממשלה בנימין נתניהו. אתמול חשף "כלכליסט" שסוגיה משפטית מטילה בספק גדול את הגדלת קצבאות הנכים המתוכננת לתחילת 2020, כפי שהובטח. אבל הנכים אינם היחידים. הקורבנות פזורים היכן שלא מביטים. היום מדווח "כלכליסט" על הכוונה לסגור את לשכות ההשמה לתעסוקה שפועלות באזורים מוכי אבטלה בפריפריה. בשבוע שעבר דיווחנו על חשש לחיסול הפעילות למחוננים במערכת החינוך.

 

 

 

ראש הממשלה הפך מדינה שלמה לבת ערובה של מלחמת החסינות שלו. ככל ש־2020 תתקרב, נתוודע למגבלות הקשות של פעילות ללא תקציב ולערמת הבעיות הכלכליות והחברתיות שלא ניתן יהיה לפתור. אז יתברר שהנפגעים הקשים ביותר הם החלשים ביותר, אלה שזקוקים יותר לתקציב המדינה, אלה שאין להם בסיסי כלכלי שיעזור להם בשעת צרה.

 

בנימין נתניהו בנימין נתניהו צילום: ynet

 

 

טענות הקונספירציה של נתניהו, כאילו עשרות פקידי ציבור בכירים חברו להפיל אותו, חסרות כל היגיון - וגם לא מצביעות על שום תכלית פוליטית. החלפת נתניהו לא תשנה את הרוב שיש לימין בציבור. בדיוק כמו שח"כ גדעון סער אמר, סביר להניח שהוא מסוגל להקים ממשלה תוך ימים ספורים - ואף סביר שכחול לבן יסכימו לתת לליכוד להיות ראשונים ברוטציה כזו. אז, ראש הממשלה הנאשם ייאלץ ללכת להיאבק על חפותו בבית המשפט ולא בלשכת ראש הממשלה. כל הסיפור כרגע הוא קרב פרסונלי, הישרדות ברחוב בלפור.

 

סער גילה אומץ יוצא דופן, שלמרבה הצער לא זכה בינתיים לחיקוי בליכוד. התשובה העיקרית שקיבל היה מופע ההתקרנפות וההתרפסות של ח"כ ניר ברקת. שאר בכירי הליכוד שהשמיעו קול, בינתיים, ניצבו לצדו של נתניהו. כעת נותר לראות מי מהם יחליט להתגייס להציל את המדינה. עד אז, ילכו ויתרבו קורבנות החסינות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x