$
רכב

יונדאי ותעבורה חתמו על הסכם שיתוף פעולה אסטרטגי

ההסכם כולל הצטרפות של יונדאי למרכז החדשנות החדש של תעבורה, המוקם בימים אלה; החברות ישתפו פעולה באיתור, בחינה והשקעה בטכנולוגיות מתחומיי הסייבר, הרכב האוטונומי והתחבורה החכמה. מנהל מרכז החדשנות הטכנולוגית של יונדאי: "נאתר ביחד סטארט-אפים מבטיחים"

תומר הדר 09:4329.10.19

קונצרן יונדאי העולמי וקבוצת "תעבורה" חתמו על מזכר הבנות לשיתוף פעולה אסטרטגי, הכולל הצטרפות של יונדאי למרכז החדשנות של תעבורה המוקם בימים אלה.

 

כפי שנחשף בחודש שעבר ב"כלכליסט", יונדאי העולמית וקבוצת תעבורה החלו לפני מספר חודשים בשיתוף פעולה במטרה לקדם ניסוי שיתקיים בישראל, במסגרתו אבות-טיפוס של משאיות מונעות מימן של יונדאי יפעלו בכבישי הארץ, וינוטרו על ידי מרכז המידע של תעבורה.

  

 

מעמד חתימת ההסכם. שני מימין: שי לבנת מעמד חתימת ההסכם. שני מימין: שי לבנת צילום: יוסי אלוני

 

כפי שנחשף ב"כלכליסט", במהלך החודשים האחרונים קיימו בכירי יונדאי מספר סבבים של פגישות עם בכירי קבוצת תעבורה. תעבורה עצמה הרחיבה השנה את פעילותה באירופה, עם הפיכתה לאחת המפיצות הגדולות של מכוניות ניסאן בהונגריה, צ'כיה וסלובקיה.

 

במסגרת ההסכם בין תעבורה ובין יונדאי ישתפו החברות פעולה באיתור, בחינה והשקעה בטכנולוגיות המבוססות על חדשנות ישראלית - בין היתר בתחומי הסייבר, הרכב האוטונומי, רחפנים, שינוע ותחבורה חכמה. יש להדגיש כי יונדאי כבר מחזיקה במרכז חדשנות בישראל - יונדאי CRADLE - שנחנך בתל אביב בשנה שעברה. 

 

לדברי ד"ר וונהי סול, סגן נשיא בכיר ומנהל מרכז החדשנות הטכנולוגית של יונדאי: "יונדאי תוכל ליהנות מהמיצוב הגבוה והתשתיות הקיימות של ענף התחבורה (mobility) בישראל, בו קבוצת תעבורה מהווה שחקן מרכזי, תוך שיתוף פעולה עם קהילת הסטארט-אפים של ישראל. ביחד עם קבוצת תעבורה, נמשיך ביעילות ובמהירות באיתור סטארט-אפים מבטיחים ואימות של טכנולוגיות רלוונטיות ומודלים עסקיים".

 

שי לבנת, מבעלי תעבורה, ציין כי "תעבורה גאה לשתף פעולה עם שחקן רכב גלובלי, דומיננטי ומוערך, בכדי להמשיך ולהניע חדשנות לפתרונות ניידות עתידית (future mobility) המבוססים על כושר המצאה וחדשנות ישראלית".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x