$
משפט

בימה"ש מינה שני נאמנים לחברת הבנייה א. דורי בניה

למעשה ביהמ"ש הוציא צו הקפאת הליכים לחברת הבנניה. השופטת: "אין ספק כי פני החברה הינם לפירוק וכי יש לדחות את הסדר הנושים המוצע מטעמה". עם זאת היא האריכה ב-30 יום תוקפם של צווים זמניים שמשמעותם היא הקפאת הליכים זמנית

בית המשפט המחוזי בתל אביב מינה היום (א') שני נאמנים זמניים לחברת הבנייה א. דורי בניה של עמוס לוזון: עורכי הדין עופר שפירא ואיתי הס. למעשה בית המשפט הוציא צו הקפאת הליכים.

 

 

 

השופטת איריס לושי-עבודי: "אני משעה את סמכויות הדירקטוריון של החברה ושל נושאי המשרה לרבות של המנכ"ל". היא הסמיכה את הנאמנים לתפוס את נכסי החברה ולנהלם.

 

השופטת הוסיפה בהחלטתה כי היא "סבורה כי במצב הדברים כיום אין ספק כי פני החברה הינם לפירוק וכי יש לדחות את הסדר הנושים המוצע מטעמה. זאת, הואיל והסדר זה לוקה באי בהירות רבה, אינו כולל תרומת בעלים משמעותית ואמיתית, מציע הפעלה גרעונית של החברה על חשבון נושיה ולמעשה לאו הסדר הוא". יחד עם זאת החליטה השופטת להאריך ב-30 יום תוקפם של צווים זמניים שמשמעותם היא הקפאת הליכים זמנית ומינתה נאמנים זמניים על מנת שההליך יתבצע באופן סדור.

 

 

עמוס לוזון, בעלי א. דורי עמוס לוזון, בעלי א. דורי צילום: אוראל כהן

 

לוזון, בעל השליטה בחברה שביקשה לאחרונה הקפאת הליכים, הגיע בשבוע שעבר לדיון בבית המשפט המחוזי בתל אביב באשר לגורלה של החברהואמר לשופטת לושי-עבודי: "במשך קרוב לארבע שנים אני מטפל בחברה דורי בניה. מעולם לא קיבלתי שקל שכר לא ארוחת צהרים. מה שמשפחת לוזון תרמו לדורי בניה אף אחד לא תרם ולא יתרום... האווירה פה קצת התבלבלה. אני עושה טובה לנושים שהצעתי את ההסדר הזה. אלמלא המלצת עו"ד ברטוב (אמיר ברטוב, בא כוח החברה -ל.ד) החברה הולכת לפירוק, נגאלתי מיסורי, מהזרמת מיליוני שקלים. נגאלתי מזה שכול רבעון אני מזרים כספים. כולם מוזמנים לשאול שאלות. אני צח וטהור כשלג. אני רק תרמתי. רק נתתי, הקדשתי מזמני היקר. יש לי עסקים לפני דורי ויש לי עסקים אחרי דורי. דורי לא מעניינת אותי. עשיתי עסקה השקעתי ממרצי מכוחי ומאוני".

 

עו"ד מור נרדיה, בא כוח מרכנתיל דיסקונט, שהוא נושה של החברה טען בדיון כי יש למנות בעל תפקיד לחברה. עו"ד יצחק יונגר, המייצג רוכשים של דירות, טען בדיון כי גישת החברה היא גישה "זחוחה".

 

לפני כשבועיים נחשף בכלכליסט כי חברת א. דורי בניה שבשליטת עמוס לוזון פנתה בבקשה להקפאת הליכים נגדה, כשמהבקשה עולה כי לחברה חובות של 200 מיליון שקל לנושים מובטחים ולנושים רגילים ועוד 640 מיליון שקל היקף התביעות המשפטיות המתנהלות נגד החברה. החברה טענה כי התביעות המשפטיות צפויות להסתיים בעלות שתאמד בעשרות מיליוני שקלים ולא מאות מיליוני שקלים.

 

הבקשה הוגשה בהתאם לחוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי שנכנס לתוקף ב-15 בספטמבר במסגרתה התבקש בית המשפט לקדם את מסלול השיקום והקפאת ההליכים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x