$
משפט

צו הקפאת הליכים ל"א.ח תעשיות עיבוד שבבי מדויק"

החברה צברה חובות של כ-16 מיליון שקל. מזה תקופה החברה שרויה במצוקה ובמחנק תזרימי שנבע בעיקר מהשקעות לא מבוטלות ברכישת מכונות מתקדמות

בית משפט המחוזי בחיפה הוציא היום (ד') צו הקפאת הליכים זמני לחברת "א.ח תעשיות עיבוד שבבי מדויק" וקבע דיון ל-29 באוקטובר.

 

מוקדם יותר היום דווח כי חברת "א.ח תעשיות עיבוד שבבי מדויק" הגישה היום לבית המשפט המחוזי בחיפה בקשה לצו פתיחת הליכים וכן הקפאת הליכים. זאת, לאחר שצברה חובות בסך של כ-16 מיליון שקל. מדובר בחברה ותיקה שהוקמה בשנת 1987 העוסקת בעיבוד שבבי ובהרכבתם של רכיבים אלו. את תוצרתה מספקת החברה לתעשייה הצבאית ובעיקר לרפאל מערכות לחימה מתקדמות.

 

אילוסטרציה. חובות של 16 מיליון שקל אילוסטרציה. חובות של 16 מיליון שקל צילום: bigstock

 

 

מפעל החברה המעסיק כ-33 עובדים ממוקם באזור התעשייה בקרית אתא. על בעלי המניות בחברה נמנה אברהם פאר. במסגרת הבקשה טוענת החברה באמצעות עוה"ד חובב ביטון וזכריא קאסם כי מזה תקופה החברה שרויה במצוקה ובמחנק תזרימי שנבע בעיקר מהשקעות לא מבוטלות ברכישת מכונות מתקדמות. "בחודשים האחרונים הבנק הבינלאומי הקשיח רבות את האובליגו של החברה, פרע פיקדונות והלוואות בפירעון מוקדם, התנהלות שהובילה את החברה להגשתה של בקשה זו", נטען.

 

במסגרת הבקשה נטען כי בשנים 2015-2016 השקיעה החברה ברכישת מכונות מתוחכמות אשר אפשרו לה להגדיל את צמיחתה בשיעור של כ-40 אחוז. אולם, ההשקעה ברכישת המכונות כללה נטילת התחייבויות תזרמיות לא מבוטלות הכרוכות ברכישת המכונות. את העובדים מייצגת עו"ד ליזה חדש.

 

מהבנק הבינלאומי נמסר בתגובה: "הבנק דוחה מכל וכל את הטענה שהועלתה כלפיו בבקשת ההקפאה לפיה התנהלותו הובילה להחמרת מצב החברה. נהפוך הוא. בשל הסודיות הבנקאית שחלה על הבנק לא נוכל לפרט אך נציין כי כל הפעולות שנעשו בחשבון בוצעו בידיעת והסכמת הלקוח ועל פי דין".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x