שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
רכב

"רק 15% מהמכוניות בעוד חמש שנים יהיו חשמליות"

כך מעריך קים ג'ונג יון, ראש פרויקט הסוללות לרכב חשמלי של היצרנית הקוריאנית LG Chem. ג'ונג יון מצנן את ההתלהבות של יצרניות רכב כמו וולוו ויגואר הטוענות כי לקראת מחצית העשור הבא מחצית מהדגמים שלהן יהיו חשמליים. מדינות שונות, ובהן ישראל, הצהירו כי החל משנת 2030 הן ימכרו רק מכוניות חשמליות

תומר הדר 14:5120.10.19

יצרנית הסוללות הקוריאנית LG Chem הנחשבת לאחת הגדולות בעולם מעריכה כי בעוד חמש שנים רק 15% מהמכוניות החדשות שישווקו בעולם יהיו חשמליות - כך חשף קים ג'ונג יון, ראש פרויקט סוללות הרכב החשמלי של החברה המספקת סוללות לג'נרל מוטורס, פולקסווגן ויצרני רכב רבים נוספים.  

 

תחזיותיו של ג'ונג יון אינן תואמות את הצהרותיהם של יצרני רכב רבים דוגמת וולוו ויגואר שהצהירו כי לקראת מחצית העשור הבא כמחצית מדגמיהן יהיו חשמליים - אם כי תחזיותיו של ג'ונג יון מתייחסות לשוק הרכב הכלל עולמי - ולא לשאיפותיהן של יצרניות מכוניות יוקרה.

 

 

רכב חשמלי ניסאן ליף
רכב חשמלי ניסאן ליף צילום: איי פי

 

 

תחזיות אלה כמובן גם אינן עומדות בקו אחד עם היעדים שעליהם הצהירו שלל מדינות, כולל ישראל, על מכירה של מכוניות חשמליות בלבד משנת 2030.

 

עם זאת, הנתונים שמציג ג'ונג יון כן חוזים עליה משמעותית ביחס לנתוני היצור הנוכחיים, לפיהם פחות מ-3% מהמכוניות החדשות שנמכרות בעולם הן חשמליות. לדבריו, הסיבות העיקריות לגידול המשמעותי בחמש השנים הקרובות נובעות מהחמרת תקנות איכות הסביבה באירופה .

בטל שלח
    לכל התגובות
    x