$
משפט

בלעדי

צו הקפאת הליכים זמני ליקב בן זמרה: החברה המפעילה חייבת 950 אלף שקל

היקב הוקם לפני 17 שנה. בחברה שמנהלת את היקב שני בעלי מניות, המסוכסכים ביניהם ומנהלים הליכים משפטיים הדדיים. ביוני מונתה בעלת התפקיד לניהול היקב במטרה לקיים את החברה כעסק חי עד לפתרון המחלוקות

בית המשפט הוציא לפני החג צו הקפאת הליכים זמני לחברת יקב בן זמרה, מפעילת היקב בשם זה במושב כרם בן זמרה שבגליל העליון.

 

 

 

את הבקשה הגישה בעלת תפקיד שמונתה לאחרונה לניהול החברה, עו"ד ענבל בית הלחמי־ריבן ממשרד מזור־בית הלחמי. בית הלחמי־ריבן גם מונתה בידי שופט בית המשפט המחוזי בנצרת, ערפאת טאהא, כנאמנת זמנית להמשך הפעלת החברה. טאהא קבע דיון ביום רביעי הבא, וקבע כי בתקופה זו לא ניתן יהיה לפתוח בהליך משפטי כנגד החברה ללא אישור של בית משפט.

  

יקב בן זמרה נוסד לפני 17 שנה. בחברה שמנהלת את היקב שני בעלי מניות, המסוכסכים ביניהם ומנהלים הליכים משפטיים הדדיים – יוסי אשכנזי מחד, וחברת בוז'ו חקלאות ומים, של האחים שמעון ואהרון בוז'ו, מאידך.

 

 

יקב בן זמרה יקב בן זמרה צילום: אביהו שפירא

 

ביוני הגיש אשכנזי בקשת פירוק נגד החברה בשל מבוי סתום בין בעלי המניות. הבקשה נמחקה לאחרונה. כן מונתה ביוני בעלת התפקיד לניהול היקב במטרה לקיים את החברה כעסק חי עד לפתרון המחלוקות. לאחרונה היא יידעה את בית המשפט כי התחייבויות החברה הן בגובה של כ־950 אלף שקל. בינתיים בעלת התפקיד ממשיכה להפעיל את היקב ולמכור את מוצריו.

 

עו"ד אורן פרג'־בנימין, בא כוח יוסי אשכנזי, מסר בתגובה: "תביעתו של אשכנזי, לפי סעיף 191 לחוק החברות, להוציא את בוז'ו מחברת יקב בן זמרה, מתבררת בפני הבורר ניסים ממן (שופט מחוזי בדימוס) כך שהחלטת השופט טאהא היא מחויבת המציאות עד לתום ההליכים בין אשכנזי לבוז'ו".

 

עו"ד דוד ישי, בא כוח חברת בוז'ו חקלאות ומים, בחר שלא להגיב.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x