שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

פרסום ראשון

פרשת המרמה ביוטרייד: קנס קל ומאסר על תנאי לאחותו של בעל השליטה

אחותו של אביב טלמור, שחברת האלגו שבבעלותו גייסה במרמה לטענת הפרקליטות כ-100 מיליון שקל מ-600 משקיעים טרם קריסתה, תודה במסגרת הסדר טיעון בעבירה של קשר לעוון. תיאמה עם איש המחשבים של בית ההשקעות שימחק מיילים מהתיבה שלה. העונש: קנס של 10,000 שקל ומאסר על תנאי ל-6 חודשים

תומר גנון 15:5815.10.19

הסדר טיעון ראשון בפרשת תרמית המשקיעים ביוטרייד.

 

 

 

מעיין טלמור, אחותו של אביב טלמור - בעל השליטה בחברת האלגו שקרסה לאחר שגייסה כ-100 מיליון שקל ממשקיעים - תודה בביצוע עבירה של קשר לעוון, תשלם קנס של 10,000 שקל ויוטל עליה עונש מאסר על תנאי של 6 חודשים. כך עולה מהסדר טיעון שהגישה לאחרונה הפרקליטות לבית המשפט המחוזי בת"א.

 

אביב טלמור אביב טלמור צילום: עמית שעל

 

טלמור, אמנית המתגוררת כ-20 שנה בבריטניה, נחקרה בעבר במדינה זו על ידי חוקרי רשות ני"ע על מעורבותה בפרשה, שבמסגרתה גויסו הכספים שירדו לטימיון עבור כ-600 משקיעים, וזאת על בסיס מצגים כוזבים. לאחר השימוע שנערך לה, ובו יוצגה על ידי ד"ר גיל עשת, הוחלט בפרקליטות להגיש נגדה כתב אישום רק על ניסיון לכאורה לפגוע בפעולות החקירה לאחר פתיחתה.

 

על פי כתב האישום המתוקן שבו תודה טלמור, עם פתיחת החקירה הגלויה נגד יוטרייד בדצמבר 2012, נערך חיפוש במשרדי החברה ברמת גן ובתל אביב. טלמור ואחיה שהו באותה עת באנגליה, לשם עזב האח חודשים ספורים לפני קריסת החברה.

 

"במהלך החיפוש התברר כי העתקת תיבות הדוא"ל של עובדי יוטרייד תארך זמן רב. על רקע זה ביקש חוקר הרשות מהאחראי על מערכות המחשוב ביוטרייד, לאפשר את המשך תהליך ההעתקה ולעדכן את הרשות החוקרת עם סיום העתקת החומרים".

 

על פי כתב האישום האחראי, ולאריו מגאי, שהגיע גם הוא להסדר טיעון שבמסגרתו ישלם קנס ויוטל עליו מאסר על תנאי, ניצל את המצב על מנת ליצור קשר עם טלמור האח והציע לו "להשהות את פעולת ההעתקה על מנת למחוק חומרים. בהמשך, בהוראתו של טלמור עצר מגאי את הורדת תיבת הדוא"ל של טלמור על מנת לאפשר לו למחוק את תוכנה. בעקבות זאת, מחק טלמור מיילים מתיבת הדוא"ל שלו על מנת להעלים ראיות מהרשות החוקרת".

 

כשבוע לאחר מכן בשיחה טלפונית, אמר מגאי לאחותו של טלמור ששהתה באותה עת לצדו של אחיה, כי שמה ותפקידה בקבוצת יוטרייד ידוע לרשויות החקירה וכי תיבת הדוא"ל שלה נדרשה על ידי המפרק שמונה ליוטרייד. הוא עדכן אותה בדרך שבה פעל אחיה.

 

בהמשך השיחה סיכמו מגאי ומעיין טלמור כי הם יפעלו באופן דומה בעניין תיבות הדוא"ל של מעיין מתוך מטרה שלרשויות החקירה יגיע מידע חלקי בלבד. בשיחות נוספות בין השניים נדונו פרטים בנוגע לאופן ביצוע הגיבוי והמחיקה, ובסופו של דבר תיבת המייל שעברה למפרק הייתה חלקית וחסרה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x