שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

בעל מניות בשיווק השקמה הגיש תביעה בגובה 171 מיליון שקל ובקשה להכיר בה כייצוגית

לטענת התובע, הנתבעים הפרו לכאורה את חובת הגילוי בכך שבדוחות הכספיים של החברה שפורסמו בשנים 2015 ו-2016, לא נרשם כי הבקרה הפנימית בחברה אינה אפקטיבית למרות קיומם לכאורה של ליקויים בה. החברה דוחה את הטענה על הסף

נורית קדוש 11:0608.10.19

שנה וחצי אחרי שרשות ניירות ערך איתרה פגמים בדוחות הכספיים של רמי לוי, הגיש בעל מניות בחברה לבית המשפט המחוזי בתל אביב תביעה בגובה 171 מיליון שקל נגד החברה, דירקטורים בעבר ובהווה ונושאי משרה בחברה וכן נגד אחד ממשרדי רואי החשבון המבקרים של החברה וכן בקשה להכיר בה כייצוגית.

 

 

לטענת התובע ניר בן לוי, הנתבעים הפרו לכאורה את חובת הגילוי בכך שבדוחות הכספיים של החברה שפורסמו בשנים 2015 ו-2016, לא נרשם כי הבקרה הפנימית בחברה אינה אפקטיבית למרות קיומם לכאורה של ליקויים בה.

 

ברקע הדברים, מידע שנחשף בדוחות הכספיים של שיווק השקמה לסיכום 2017 ולפיו, בביקורת שערכה רשות ניירות ערך נחשפו ליקויים מהותיים בביסוס האומדנים ששימשו לקביעת ערכים בדוחות הרשת בשנים 2016-2015, בסעיפי הנחות מספקים ושיפורים במושכר. לנוכח הליקויים, נדרשה רמי לוי לפרסם את הסכומים המתוקנים שהוונו. התוצאה של התיקון היתה צמצום של 4.17 מיליון שקל ביתרת הרכוש הקבוע, לצד ירידה של 1.34 מיליון שקל בהוצאת המס. ההשפעה המצטברת השלילית של השינויים על הרווח הנקי השנתי עמדה על 3.83 מיליון שקל וסכום זה ירד משורת הרווח בדוחות.

רמי לוי רמי לוי צילום: טלי מאייר

 

 

בעקבות ממצאי הביקורת, החליט דירקטוריון החברה על שורת צעדים לטובת שיפור והרחבת מערך הכספים והביקורת. עיקרי הצעדים כללו עיבוי נוסף למערך הכספים של החברה, הגדלת היקף עבודתו של מבקר הפנים, ריענון והעמקת הבקרות לתהליכים הקריטיים והדיווח הכספי בארגון.

 

לטענת בן לוי, עם פרסום המידע, ירד שער המניה ב-11.94% ובימים שאחרי, השלימה המניה ירידה של 18.23%. על רקע זה, הפרת חובת הגילוי גרמה לבעלי המניות שאינם בעלי שליטה נזק מצטבר של 171.4 מיליון שקל.

 

מרמי לוי שיווק השקמה נמסר כי "החברה לומדת את הבקשה, ואולם מעיון ראשוני בפרטיה, להערכת החברה, אין בה ממש, והיא דוחה את הטענות על הסף".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x